صفحه اصلی / اخبار / احتمال لغو پروژه توسعه متروی یانگ در صورت عدم تامین بودجه از سوی دولت انتاریو

احتمال لغو پروژه توسعه متروی یانگ در صورت عدم تامین بودجه از سوی دولت انتاریو

تورنتو- جان توری، شهردار تورنتو می گوید، درصورتی که دولت استان به تامین بودجه پروژه احداث خط relief line دان تاون تورنتو کمک نکند، برنامه ریزی برای توسعه خط متروی یانگ متوقف خواهد شد. وی همچنین تاکید کرد که دلیل تردید دولت استان در اختصاص بودجه برای این پروژه را درک نمی کند. بخصوص که دولت تا به این لحظه 150 میلیون دلار برای مطالعه و تحقیق بر روی آن هزینه کرده است. پروژه مورد اشاره خط متروی شماره 1 (یانگ) را به ناحیه یورک متصل می کند.

خط مورد اشاره می تواند در سال 2031 مورد بهره برداری قرار بگیرد، اما توری می گوید که حفظ این برنامه زمانی به تعهد سطوح سه گانه دولت (فدرال، استان و شهرداری) برای تامین بودجه ساخت و ساز بستگی خواهد داشت.

شهردار، قبل از معرفی لایحه بودجه دولت استان، دولت را برای اختصاص بودجه بیشتر به حمل و نقل و مسکن دولتی تحت فشار قرار داد، اما پس از ارائه شدن لایحه به مجلس، آن را ناقص ارزیابی کرد. او در سخنانش تاکید کرد که تورنتو با  توجه به رشد پیش بینی شده، نمی تواند پروژه های حمل و نقل را متوقف کند. بنابراین شهرداری خود را در احداث سیستمی که بتواند با رشد آتی هماهنگ باشد، متعهد می داند.

town-country-bmw3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *