علم و دانش
موضوعات داغ

احتمال درمان سرطان ریه با ترکیب شیمیایی موجود در فلفل تند

دانشمندان معتقدند ترکیب شیمیایی که سبب تندمزه شدن فلفل می شود می تواند به درمان سرطان ریه کمک کند. مطالعات دانشمندان بر روی اثرات ترکیب کپسایسین (Capsaicin) بر روی آدنوکارسینومای ریه متمرکز شده است. کپسایسین خاصیت آنتی اکسیدانی دارد که سلول های بدن را از آسیب های مولکول های رادیکال آزاد محافظت می کند و خاصیت ضد باکتریایی نیز دارد.

دکتر جیمی فریدمن از پژوهشگران دانشکده پزشکی C. Edwards دانشگاه Marshall و یکی از دست اندرکاران پروژه تحقیقاتی در گفتگو با خبرنگار نیوزویک گفت: گسترش سلول های سرطانی به دیگر قسمت های بدن که اصطلاحا متاستاز نامیده می شود، سبب مرگ بیماران می شود. پس از گسترش بیماری به سایر قسمت های بدن، درمان آن سخت تر می شود. بنابراین یافتن شیوه درمان سرطان های پیش رونده می تواند به بهبودی مبتلایان به سرطان ریه کمک کند. خوشبختانه کپسایسین یک ترکیب طبیعی بوده و می تواند به عنوان یک ترکیب ضد سمی عمل کرده و مانع از فعالیت ترکیبات سرطان زا و تشکیل تومور بدخیم بشود. دانشمندان امیدوارند که بتوانند با استفاده از این ترکیب در کنار سایر شیوه های درمانی از متاستاز شدن بیماری جلوگیری نمایند.

مشکل اینجاست که کپسایسین همچنین می تواند عوارض جانبی آزاردهنده، از جمله التهابات پوستی، حالت تهوع، استفراغ، دل درد و اسهال ایجاد کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *