صفحه اصلی / اخبار / احتمال جریمه شدن کسانی که اقلام ممنوعه را در سطل زباله بازیافتی می اندازند

احتمال جریمه شدن کسانی که اقلام ممنوعه را در سطل زباله بازیافتی می اندازند

bahman-azimi-gif

تورنتو- آیا می دانستید که لیوان های قهوه Tim Hortons یا  Starbucksدر انتاریو قابل بازیافت نیستند، و زباله تلقی می شوند؟

متاسفانه فنجان های قهوه، کیسه های پلاستیک، ملحفه، لوازم یدکی اتومبیل و حتی حیوان خانگی مرده، چند نمونه اقلام ممنوعه ای هستند که به سطل های زباله آبی رنگ مخصوص زباله های قابل بازیافت ریخته می شوند. در واقع یک چهارم از زباله هایی که داخل این سطل ها ریخته می شوند، به آن تعلق ندارند. جداسازی اقلام قابل بازیافت از زباله معمولی، سالانه میلیون ها دلار برای شهرداری هزینه دارد. به همین دلیل مسوولین شهری، پروژه آزمایشی را برای آموزش تورنتویی ها در مورد زباله های غیرقابل بازیافت و قابل بازیافت به اجرا گذاشته اند. این کمپین آموزشی که Recycle Right نام دارد، 6 ماه ادامه خواهد داشت.

طی این مدت، کارکنان شهرداری، ساعتی قبل از راه افتادن کامیون های حمل زباله در سطح شهر، از محله های مختلف و سطل های recycle بازدید کرده و بر روی سطل های حاوی زباله های غیرقابل بازیافت، برچسب های زرد رنگ هشدار / اخطار را نصب خواهند کرد. آنها دو هفته بعد از دادن اخطار بار دیگر به سراغ صاحبخانه می روند تا ببینند آیا، هشدارها موثر بوده یا خیر.

این پروژه آزمایشی تا پایان تابستان سال جاری ادامه خواهد داشت. شهرداری پس از بررسی نتایج به دست آمده و همچنین گزینه های مختلف برای برخورد با متخلفین، در مورد شیوه برخورد با آنها تصمیم گیری خواهد کرد. به گفته راب اورپین، مدیر واحد جمع آوری زباله در شهرداری تورنتو ضمن اعلام این خبر تاکید کرد که، جریمه متخلفین یکی از گزینه های تحت بررسی خواهد بود.

 

Leeza

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *