اخباراخبار کانادا

احتمال تایید واکسن کووید برای کودکان پنج تا یازده ساله تا پایان سال جاری

کانادا- به گفته مقامات بهداشت عمومی کانادا، چنانچه مراحل تایید واکسن کووید به خوبی پیش برود، کانادا می تواند تا پایان سال جاری واکسن کووید را برای تزریق به کودکان 5 تا 11 سال، تایید نماید.  

این سوال که چه زمانی کودکان زیر 12 سال واکسینه می شوند، مدت هاست ذهن بسیاری از والدین کانادایی را به خود مشغول کرده است. این پرسش در حالی مجددا طرح شد که یکی از بنیانگذاران شرکت BioNTech که برای ساخت واکسن mRNA)) با Pfizer همکاری کرده است، ادعا کرد که به زودی نتیجه آزمایشات بالینی بر روی این گروه سنی را منتشر می کند. 

دکتر هاوارد نجو، معاون ارشد بهداشت عمومی کانادا، طی کنفرانس خبری اخیر گفت که دولت فدرال امیدوار است در ماه های آینده به این داده ها دسترسی یابد.

Pfizer و Moderna هر دو در حال آزمایش بالینی واکسن COVID-19 بر روی کودکان هستند.  هرگونه واکسن برای کودکان خردسال در کانادا باید توسط وزارت بداشت و درمان تایید شود.

کریستینا آنتونیو، سخنگوی فایزر گفت: در صورت تایید ایمن و موثر بودن واکسن، قصد داریم تا قبل از پایان سال داده ها را به وزارت بهداشت کانادا ارسال کنیم تا مجوز تزریق واکسن به کودکان 5 تا 11 ساله و در مراحل بعد، تزریق به کودکان 6 ماهه تا 5 سال را دریافت کنیم. 


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست