صفحه اصلی / اخبار / احتمال افزایش سنگین مالیات بر سیگار

احتمال افزایش سنگین مالیات بر سیگار

behzad-azizi

اتاوا- بر اساس گزارش داخلی وزارت بهداشت و درمان کانادا که بر طبق قانون دسترسی به اطلاعات در اختیار خبرگزاری CBC قرار گرفته است، دولت فدرال به منظور تحقق برنامه بلندمدت خود جهت کاهش شمار افراد سیگاری به 5 درصد جمعیت کشور، بایستی مالیات بر سیگار را افزایش بدهد.

کارشناسان وزارت بهداشت، تعیین مالیات بر سیگار و پس از آن هشدارهای پزشکی، ممنوعیت کشیدن سیگار در اماکن عمومی و تعیین مقررات سختگیرانه بر روی فروش محصولات دخانی و در آخر ارائه درمان سرپایی را به ترتیب موثرترین ابزارها جهت کاهش مصرف می دانند.

مارچ سال جاری، خانم جین فیلپات، وزیر بهداشت و درمان وقت، قصد دولت ترودو برای کاهش شمار افراد سیگاری به 5 درصد جمعیت کشور تا سال 2035 (از 14.2 درصد کنونی) را اعلام کرد. طی دو دهه گذشته، دولت های فدرال مبارزه جدی خود را با سیگار آغاز کرده و محدودیت هایی را برای تبلیغ و مصرف محصولات دخانی تعیین کرده اند. اما روند کاهش آنطور که انتظار می رفت سریع نیست.

در حال حاضر مالیات سیگار معادل 68 درصد قیمت خرده فروشی است. اما کارشناسان وزارت بهداشت معتقدند که این نرخ بایستی به 80 درصد افزایش پیدا کند.

وزارت بهداشت و درمان کانادا هم اکنون در حال مطالعه و بازبینی بیش از 1 هزار و 700 پیشنهاد و توصیه ارائه شده در جلسات مشاوره ایست که از 22 فوریه تا 13 آوریل سال جاری برگزار شد. هدف دولت جایگزین کردن استراتژی فعلی Federal Tobacco Control  است که مارچ 2018 اعتبار آن تمام می شود.

Behnam Marfou

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *