صفحه اصلی / اخبار / احتمال افزایش تعداد متهم کنندگان RCMP به تبعیض و آزار جنسی به چهار هزار نفر!

احتمال افزایش تعداد متهم کنندگان RCMP به تبعیض و آزار جنسی به چهار هزار نفر!

Behnam Marfou

اتاوا- هنگامی که جسیکا حدود 20 سال قبل  به عنوان کارشناس IT به RCMP ملحق شد، از اینکه توانسته بود به پلیس کانادا ملحق شود، به خود می بالید. اما مجبور شد در سال 2011، به دلیل دچار شدن به استرس و اضطراب ناشی از سوء رفتار و آزار جنسی که طی تمام این سال ها از سوی همکاران مرد و فرماندهان خود تحمل کرده بود، مرخصی استعلاجی بگیرد. جسیکا (نام مستعار) می گوید: کارم را دوست داشتم اما مدیرم به دلیل امتناع من از برقراری رابطه جنسی، محیط  کاری مسمومی را برایم ایجاد کرده بود. رفتار او با من در حضور همکاران، قلدرمابانه و توهین آمیز بود، و سال ها ادامه داشت.

جسیکا مدتی است که با دقت اخبار مربوط به جنبش #MeToo  و زنانی که بالاخره مهر سکوت را شکسته و آزارگران خود را با اتهام روبرو کرده اند، دنبال می کند. او پس از تفکر بسیار، تصمیم گرفت تجربه تلخ خود در RCMP را فاش کند . او یکی از صدها کارمند زن RCMP است که با طرح شکایت بر علیه آن، خواستار دریافت خسارت شده اند.

RCMP در سال 2016، رسما از کارکنان و ماموران زن خود بابت سوء رفتار فرماندهان و همکاران مردشان عذرخواهی کرد. در پی طرح شکایت در دادگاه، دولت کانادا با پرداخت 100 میلیون دلار خسارت موافقت کرد. دادگاه نیز مهلت ارائه دادخواست را 8 فوریه 2018 تعیین کرد. مقامات RCMP تعداد زنانی که دادخواست خود برای دریافت خسارت را ارائه خواهند کرد، بین چند صد و 1 هزار و 500 نفر پیش بینی کرده اند. اما مگان مک فی، وکیل مستقر در تورنتو که نمایندگی دو نفر از شاکیان را به عهده دارد، احتمال می دهد که تعداد شاکیان تا 8 فوریه، به 4 هزار نفر افزایش پیدا کند.

Leeza

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *