اخباراخبار کانادا

احتمال اعطای پناهندگی کانادا به زن مسیحی پاکستانی

اتاوا- در پی آزادی آسیه بی بی، زن پاکستان مسیحی پس از گذراندن 8 سال در زندان در انتظار حکم اعدام به اتهام توهین به مقدسات اسلامی، تظاهرات خشونت آمیز در پاکستان از سوی افراط گرایان برپا شده است.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در گفتگو با آژانس خبری AFP، تاکید کرد که دولت کانادا احتمال انتقال آسیه بی بی و خانواده اش به کانادا را بررسی می کند. ترودو گفت: <این یک مساله داخلی پاکستان است. به همین دلیل و به نشانه احترام، مایل به اظهار نظر بیشتر نیستم. تنها مایلم یادآور بشوم که کانادا کشور میهماندوستی است.

همانطور که در اخبار هفته گذشته آمد، همسر آسیه بی بی با ابراز نگرانی در مورد امنیت جانی خانواده اش، از آمریکا، کانادا و انگلستان تقاضای پناهندگی و کمک کرده است. دولت فدرال ترودو در مورد آسیه بی بی، از حمایت محافظه کاران کانادا برخوردار است. محافظه کاران از ترودو خواسته اند که از مکانیزم های موجود برای اعطای پناهندگی به خانواده آسیه بی بی استفاده کند.

زن مورد اشاره، اولین زن غیرمسلمان پاکستانی است که به کفرگویی و توهین به مقدسات اسلامی متهم شد. مجازات این جرم اعدام می باشد. لازم به یادآوریست که دادگاه عالی پاکستان مدتی قبل، با استناد به معتبر نبودن مدارک ارائه شده بر علیه وی، محکومیت بی بی را لغو و حکم آزادی او را صادر کرد.

بی بی پس از آزادی به یک مکان محرمانه منتقل شده است.

همسر او در مورد امنیت جانی آسیه و خانواده اش در پاکستان ابراز نگرانی کرده است، اما آیا تضمینی برای حفظ جان او از افراط گرایان مسلمان در کشور دیگر،  از جمله کانادا وجود دارد؟

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان