اخباراخبار کانادا

احتمال اضافه شدن 2000 کانادایی دیگر به آمار قربانیان ویروس کرونا طی 10 روز آینده

 

مدلسازی های جدید اداره سلامت کانادا حاکی از آن است اگر مردم، در شرایط سرایت اجتماعی گسترده فعلی، معاشرت با یکدیگر را افزایش دهند، آمار ابتلای روزانه ممکن است به بیش از 3 برابر، یعنی شناسایی روزانه 30 هزار مورد جدید، افزایش یابد.

مدلسازی ها همچنین نشان می دهد اگر مردم ارتباط با افراد خارج از خانواده خود را در سطح فعلی حفظ کنند نیز آمار ابتلا از 7900 مبتلا در روز (آمار کنونی)، به 13000 مورد افزایش خواهد یافت.

مدل سازان می گویند بر اساس آمار فعلی ابتلا، شیوع بیماری در کانادا رو به گسترش است و انتظار می رود طی 10 روز آینده حدود 2000 نفر به آمار جانباختگان ویروس کرونا اضافه شود. این در حالی است که شمار کل جانباختگان کووید-19 در کانادا به مرز 20 هزار قربانی نزدیک می شود. همچنین، پیش بینی می شود طی 10 روز آینده 100 هزار نفر دیگر به کووید-19 مبتلا شوند.

به نوشته سی بی سی نیوز، اداره سلامت در گزارش خود تاکید کرده است برای قطع زنجیره شیوع و مهار سرعت سرایت ویروس تا تکمیل روند واکسیناسیون، لازم است اقدامات فوری، جدی و پایدار صورت گیرد.

دکتر ترزا تم، افسر ارشد سلامت کانادا، در کنفرانس خبری اخیر خود گفت واکسیناسیون گروه های دارای اولویت در کوتاه مدت بر آمار ابتلا تاثیر قابل توجهی نخواهد داشت. دکتر تم از مردم خواست همچنان به دستورالعمل های بهداشتی پایبند باشند و از انجام سفرهای غیر ضروری خودداری کنند چرا که این اقدامات در جهت کنترل شیوع بسیار موثر است. 

 

 

در حال حاضر استان های آلبرتا، انتاریو، کبک و ساسکاچوان به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت، بالاترین نرخ شیوع در کشور را به خود اختصاص داده اند.

نخست وزیر جاستین ترودو نیز با ابراز تاسف از افزایش شیوع کووید-19 در خانه های سالمندان انتاریو، از مردم خواست حتی اگر جوان و سالم هستند همچنان نسبت به بیماری احساس خطر کنند و با ماندن در خانه و کاهش ارتباط با سایرین، سهم خود را در کنترل شیوع انجام دهند. ترودو گفت: در شرایط فعلی این تنها راه کاهش آمار ابتلا است. 

به گفته اداره سلامت کانادا، به زودی آمار قربانیان موج دوم شیوع ویروس کرونا، از شمار جانباختگان موج اول پیشی خواهد گرفت

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست