اخباراخبار کانادا

اجرای مقررات مربوط به کاهش قیمت دارو در کانادا بار دیگر به تاخیر افتاد

 

 

کانادا- دولت فدرال در پی ابراز نگرانی دست اندرکاران صنعت داروسازی در مورد تاثیر اجرای مقررات جدید بر توزیع واکسن در کانادا، اعمال قوانینی که با هدف کاهش قیمت دارو تدوین شده اند را بار دیگر به تاخیر انداخت. 

مقررات جدید قیمت گذاری دارو قرار بود از روز جمعه 1 ژانویه، لازم الاجرا شود. اما دو روز قبل از فرا رسیدن موعد تعیین شده، وزارت بهداشت کانادا به دست اندرکاران صنعت داروسازی اطلاع داد که اجرای قوانین را تا 1 جولای 2021 به تعویق می اندازد. شرکت های داروسازی پاندمی کووید-19 را به عنوان یک چالش بزرگ برای خود دانسته و خواهان برخورداری از زمان بیشتر برای سازگار شدن با شرایط فعلی بودند.  

این دومین بار است که اجرای مقررات جدید به تاخیر می افتد. قانون جدید قرار بود از اول جولای سال 2020 لازم الاجرا شود.

مسوولین سازمان Innovative Medicines Canada که نمایندگی شرکت های داروسازی را به عهده دارد، از این تاخیر استقبال کردند. گروه مورد اشاره در بیانیه ارسال شده برای Globe and Mail اعلام کرد: در میانه پاندمی جهانی، زمان برای اجرای مقرراتی که می تواند مانع مبارزه با کووید-19 بشود، مناسب نیست. این تغییرات همچنین بر دسترسی بیماران به داروهای نجات بخش و واکسن اثر منفی می گذارد. 

 

 

مسوولین گروه مورد اشاره در پاسخ به این سوال که آیا شرکت های داروسازی در صورت اجرایی شدن مقررات جدید، قصد به تعویق انداختن تحویل واکسن کووید-19 به کانادا را داشتند، گفتند: اگر اصلاحات و تغییرات اعمال شوند، تردیدی وجود ندارد که شرکت ها مجبور به ارزیابی مجدد تولید و عرضه داروهای جدید و واکسن ها بشوند که به نوبه خود سبب تاخیر ناخواسته در تحویل دارو به کانادا خواهد شد. 

Innovative Medicines Canada اعلام کرد که اکتبر گذشته پیشنهادی را به دولت فدرال ارائه کرده است که به شرط اجرا نشدن مقررات جدید، می تواند به کاهش قیمت دارو منجر شده و همچنین 1 میلیارد دلار به تولید داخلی دارو و تحقیقات پزشکی درباره بیماری های نادر، تزریق کند. 

یک نسخه از این پیشنهاد که در اختیار Globe and Mail گذاشته شده است، استدلال می کند که تاثیر قوانین جدید بر توزیع واکسن COVID-19 غیرقابل پیش بینی است، بنابراین اجرای مقررات بایستی تا بعد از پاندمی به تاخیر بیفتد. 

کانادا دارای بالاترین قیمت داروهای نسخه ای در جهان است. قیمت این داروها در کانادا حدود 25 درصد بالاتر از متوسط قیمت دارو در سایر کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه است. 

دان دیویس، نماینده حزب نیودموکرات در مجلس فدرال و منتقد وزارت بهداشت و درمان، گفت که او و حزب نیودموکرات به شدت از تاخیر پیش آمده ناامید شده اند. وی دولت لیبرال را به تسلیم شدن در برابر فشار صنعت داروسازی متهم کرد. دیویس گفت: بزدلی سیاسی باعث شده است میلیون ها کانادایی قادر به تهیه داروی مورد نیاز خود نباشند. در بسیاری از موارد بیماران، قربانی تاکتیک فشار شرکت های دارویی به دولت شده و قادر به دسترسی به داروهای نجات بخش نیستند. 

لازم به یادآوریست که صنعت داروسازی، از زمان تصویب قوانین جدید در آگوست 2019 ، با آن مبارزه کرده و دولت را به چالش کشانده است. جون گذشته، قاضی دادگاه فدرال بسیاری از اصلاحات و مقررات جدید را قابل اجرا دانست، اما بخشی که شرکت ها را وادار به افشای اطلاعات محرمانه قیمت گذاری می کرد را رد کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست