اخباراخبار کانادا

اجحاف در حق انتاریویی ها؛ بیمه اتومبیل ارزان در کبک و گران در انتاریو

تورنتو- وقتی از بیمه اتومبیل صحبت می شود، به نظر می رسد که هر استان ساز خود را می زند. اگر ساکن کبک باشید، به طور متوسط در سال 2018 مبلغ 642 دلار حق بیمه پرداخت کرده اید. در حالی که ساکنان انتاریو سال گذشته 1 هزار و 445 دلار و بریتیش کلمبیایی ها 1 هزار و 680 دلار حق بیمه سالانه پرداخته اند.

چگونه است که بیمه اتومبیل در یک استان کانادا، کمتر از نصف آن در استان های دیگر است؟ آنچه سبب پایین بودن نرخ بیمه اتومبیل در کبک شده این است که سیستم کبک ترکیبی از بیمه دولتی و خصوصی و همچنین محدود بودن Liability است. در حالی که بیمه اتومبیل در انتاریو تنها از سوی شرکت های خصوصی ارائه می شود. یکی دیگر از دلایل بالا بودن نرخ بیمه در انتاریو، بالا بودن کلاهبرداری از بیمه است.

واقعیت این است که نرخ بیمه در کلیه استان های کانادا در حال افزایش می باشد. این افزایش به دلیل پیشرفته تر شدن اتومبیل ها و مجهز بودن آنها به فن آوری های نوین است. به همین دلیل یک سانحه جزئی می تواند هزینه سنگینی را به صاحب اتومبیل وارد کند. زیرا احتمال تعویض حسگرها، دوربین ها و سیستم هایی مانند <هشدار خارج شدن از خط>، Cruise control یا <هشدار نقطه کور> وجود دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *