علم و دانش

اتومبیل خودران وایمو قادر به تشخیص علائم دست ماموران پلیس

اینطور که به نظر می رسد، اتومبیل های خودران Google بر یکی از مشکلات جدی خود غلبه کرده اند و می توانند در موقعیت های غیرعادی و در صورت رخ دادن اتفاق غیرمنتظره عکس العمل نشان بدهند. این اتفاقات غیرمنتظره می تواند شامل بسته شدن موقت خیابان، لزوم به تغییر مسیر یا حضور پلیس در تقاطع برای هدایت اتومبیل ها به وسیله علائم دست باشد.

اتومبیل های Google هم اکنون قابلیت تشخیص علائم دست ماموران پلیس را پیدا کرده اند. مسوولین شرکت با انتشار فیلم ویدیویی در YouTube، عملکرد اتومبیل را نمایش داده اند. در این فیلم ویدیویی، Waymo به چراغ راهنمایی که از کار افتاده نزدیک می شود، اما قبل از ورود به تقاطع متوقف می شود تا با اجازه و سیگنال پلیس به مسیر ادامه بدهد. در این فیلم، اتومبیل مامور پلیس را که جلیقه زرد رنگ پوشیده تشخیص می دهد. نکته جالب اینکه اتومبیل حتی قبل از تشخیص پلیس و پیروی از دستور او، خراب بودن چراغ راهنمایی را تشخیص داده و متوقف می شود.

اتومبیل های خودران Google طی چند سال گذشته به مراتب هوشمندتر شده اند. Waymo در سال 2018، بیش از 1.26 میلیون مایل در معابر عمومی حرکت کردند. طی هر 1 هزار مایل، راننده ای که برای ایمنی در اتومبیل حضور داشت تنها 0.09 بار مجبور به دخالت در حرکت اتومبیل شد. این رکورد برای اثبات ایمن بودن اتومبیل، عالی است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0