اخباراخبار کانادا

اتهام مزاحمت و آزار جنسی برای معاون فرمانده پلیس اتاوا 

اتاوا- Ottawa Citizen: پس از شکایت دو زن از معاون فرمانده پلیس اتاوا به جرم آزار جنسی، اتحادیه ماموران پلیس، از روبرو شدن اودی جاسوال (معاون فرمانده پلیس) با چند اتهام جدید خبر داد. 

جاسوال از 21 مارچ سال جاری از خدمت تعلیق شده ولی حقوق دریافت می کند. او متهم به ایجاد مزاحمت و آزار جنسی دو کارمند زن اداره پلیس می باشد. 

اتهامات جدید مربوط به جرائمی است که در فاصله ژانویه 2011 تا جون 2013 رخ دادند. در دوره دوساله مورد اشاره، یک کارمند زن دیگر نامبرده را به آزار جنسی و انتقال اجباری اش به واحد دیگر، متهم کرد.

آری گلدکایند، وکیل مدافع جاسوال در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره اتهامات جدید، از اظهارنظر خودداری کرد. لازم به یادآوریست که هیچ یک از اتهامات وارد شده به نامبرده در دادگاه ثابت نشده اند. 

جاسوال در هنگام ارتکاب جرم، به عنوان بازرس گروهان افسران زن پلیس خدمت می کرد.  

 

 

به گفته شاکی دوم، مزاحمت های جاسوال از سال 2011 آغاز شد. یعنی هنگامی که جاسوال مامور زن را به دفترش دعوت کرد. جاسوال سپس به شماره همراه این زن پیامک فرستاد و او را برای صرف شام دعوت کرد. اما این زن ضمن اعتراض به جاسوال بابت تماس با شماره خصوصی اش، تاکید کرد که قصد بیرون رفتن با او را ندارد. اما علیرغم پاسخ نه، جاسوال به اصرارهایش از طریق ارسال پیامک ادامه داد. تا اینکه در سال 2013 جاسوال به واحد دیگر منتقل شد. هنگامی که این زن در قرارگاه پلیس با جاسوال ملاقات کرد، نامبرده باز هم او را به صرف شام دعوت کرد. اصرارها و مزاحمت های جاسوال ادامه داشت. تا اینکه مدتی بعد پس از روبرو شدن جاسوال با این زن در یکی از فروشگاه های کاسکو، او با ارسال پیامک به این زن بابت پاسخ ندادن به جواب سلامش اعتراض کرد و گفت که آبرویش را نزد مشتریان فروشگاه برده بود. این زن که جزو افسران رده پایین اداره پلیس محسوب می شد، عذرخواهی کرد و مدعی شد که متوجه جاسوال نشده بود. جاسوال که از نظر درجه مافوق این زن محسوب می شد، بار دیگر او را به صرف مشروب دعوت کرد، اما با جواب رد وی روبرو شد. جون همان سال، مامور زن برخلاف میل خود و بدون دلیل موجه به واحد دیگر منتقل شد. 

با طرح شدن شکایات جدید، شمار شکایات بر علیه جاسوال به 5 مورد رسیده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!