مقالاتمقالات اجتماعی

اتفاق هولناک شب مهمانی؛ حادثه یا قتل؟ 

 

 

تاملا هورسفورد پس از مهمانی ای که او تنها فرد سیاهپوست حاضر در آن بود، فوت کرد. دو سال بعد از آن واقعه تلخ، خانواده تاملا می خواهند بدانند آن شب چه بر سر او آمد. 

جین مایرز به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد تولدش، چند مادر دیگر را برای یک مهمانی شبانه به خانه اش دعوت کرد. برنامه این بود که آنها شب را در کنار یکدیگر با گپ و گفتگو به صبح برسانند. بنابراین 3 نوامبر 2018، 9 مادر جوان برای صرف شام و مشروب و تماشای مسابقه Alabama-LSU در خانه مایرز در Cumming جورجیا گرد هم آمدند. یکی از مهمانان تاملا هورسفورد بود که پسرش با پسر مایرز فوتبال بازی می کرد. تاملا، مادر 5 پسر 4 تا 14 ساله و یک دختر بزرگسال، در همه مسابقات فرزندانش حضور داشت و از کنار زمین با صدای بلند آنها را تشویق می کرد. 

صبح روز بعد از مهمانی، یکی از بستگان مایرز که در همان خانه زندگی می کرد، فردی را در حیات پشتی خانه در حالی که دمر روی زمین افتاده بود، دید. او تاملای 40 ساله بود. ماموران پلیس پس از حاضر شدن در محل، ابتدا احتمال دادند که او در تاریکی شب در اثر گیر کردن پایش به چیزی در حیاط زمین خورده و دچار آسیب مغزی شده بود. آنها سپس، فرضیه سقوط او از بالکن طبقه دوم را مطرح کردند. اداره پلیس محلی Forsyth County ، در روز 20 فوریه 2019 پرونده را با تشخیص حادثه بودن مرگ تاملا، مختومه اعلام کرد. 

هم اکنون، پس از گذشت چندین ماه و افزایش نگرانی ها در مورد ناقص بودن تحقیقات پلیس درباره مرگ تاملا به دلیل سیاهپوست بودن او، اداره پلیس محلی Forsyth از پلیس جورجیا خواسته است که پرونده را مورد بازبینی قرار بدهد. لندر، همسر 46 ساله تاملا می گوید: باور نمی کنم که حقیقت درباره اتفاقات آن شب، گفته شده باشد. 

 

 

بر خلاف برنامه از پیش تعیین شده برای شب مهمانی، همه حاضران شب را در منزل مایرز سپری نکردند. تاملا آخرین بار حوالی ساعت 1:45 دقیقه بامداد، در حال خداحافظی با یکی از مهمانانی که قصد رفتن داشت، دیده شد. به گفته این مهمان، تاملا به او گفت که برای سیگار کشیدن به حیاط خواهد رفت و سپس به رختخواب می رود. 

کالبدشکافی، وجود 3 برابر حد مجاز الکل در خون تاملا را نشان داد. اما همچنین از وجود آثار ضربات متعدد با شیء سخت بر گردن و سر، شکستگی گردن و در رفتگی مچ دست که نمی توانست در اثر زمین خوردگی ساده ایجاد شده باشد، پرده برداشت. 

همانطور که گفته شد، خانواده تاملا از حادثه اعلام شدن مرگ او، قانع نشده اند. شک و تردید آنها زمانی بیشتر شد که معلوم شد دوست پسر مایرز، یعنی خوزه باررا (یکی از دو مرد حاضر در خانه در شب مهمانی)، از موقعیت خود در سیستم قضایی Forsyth County برای دسترسی به جزئیات ثبت شده در پرونده استفاده کرده بود. 

لندر گفت: این مانند کاری است که یک فرد گناهکار ممکن است انجام بدهد. 

باررا پس از مدتی از شغل  خود اخراج شد. 

بر اساس مدارک ثبت شده از بازجویی پلیس از باررا، نامبرده در پاسخ به این سوال که آیا او تاملا را از طبقه دوم به پایین پرت کرده بود، جواب داد: نه. من چنین کاری نکردم! 

21 فوریه 2019، وکلای مدافع باررا، مایرز و دیگر مهمانان، مدعی شدند که باررا تنها برای کنجکاوی پرونده را بررسی کرده بود و موکلان آنها صد درصد بیگناه می باشند. از نظر آنها این یک قتل نبود، بلکه فقط یک حادثه تلخ بود. 

علیرغم این ادعاها، گذشته ننگین جورجیا در نژادپرستی و سفیدپوست بودن 85 درصد از جمعیت ساکن ایالت، خانواده تاملا را به حادثه بودن مرگ او مشکوک کرده است. تری بلانکو، از بستگان تاملا گفت: متاسفانه سیاهپوست بودن او می تواند دلیل ناقص بودن تحقیقات پلیس درباره پرونده باشد. مسلما بیش از یک نفر از آنچه واقعا آن شب رخ داد اطلاع دارد. اگر فشار بر روی آنها بیشتر شود، حرف خواهند زد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست