اخباراخبار کانادا

اتحادیه های دولتی  قدرتمند، اقتصاد کشور را تضعیف می کنند

اتاوا- مالیات دهندگان و کارگران آمریکایی اخیرا پیروزی بزرگی کسب کردند؛ دیوان عالی ایالات متحده 5 ژانویه حکم داد که کارکنان دولت که عضو اتحادیه نیستند، نبایستی به پرداخت حق عضویت وادار شوند.

تا قبل از آن، کارکنان دولت در 22 ایالت آمریکا حتی اگر عضو اتحادیه نبودند، مجبور بودند حق عضویت را برای تامین بودجه مذاکرات جمعی بپردازند. یکی از کارکنان اداره بهداشت و خدمات اجتماعی ایلینویز به نام مارک یانوس، با طرح شکایت مدعی شد که اجبار به پرداخت هزینه، عضویت در اتحادیه حقوق او را نقض می کند. هنگامی که یانوس استخدام شد، به او چیزی در مورد وجود اتحادیه گفته نشد، تا اینکه متوجه کسر شدن حق عضویت از چک حقوق اش شد. این حق عضویت که او هرگز با پرداخت آن موافقت نکرده بود، ناخواسته به وی تحمیل شده بود. آن هم برای تامین بودجه فعالیت سیاسی اتحادیه ای که شخصا از آن حمایت نمی کرد.

حکم دادگاه به این معنی است که اتحادیه ها دیگر نمی توانند یانوس و میلیون ها کارمند دولت را به پرداخت حق عضویت به اتحادیه بدون رضایت آنها وادار کنند. این حکم باعث شده اتحادیه ها در مقابل کارکنان بیشتر پاسخگو باشند. اگر کارکنان، اتحادیه را نماینده قانونی خود نمی دانند و یا با موضع گیری های سیاسی اتحادیه مخالف می باشند، می توانند از پرداخت این مبلغ خودداری نمایند.

حکم دادگاه در کنار وارد کردن ضربه کاری به اتحادیه های دولتی قدرتمند در کنار مفید بودن برای کارکنانی که مایل به پرداخت حق عضویت در اتحادیه های دولتی نیستند، پیروزی بزرگ برای مالیات دهندگان و بخش خصوصی محسوب می شود. زیرا وجود اتحادیه های دولتی قدرتمند سبب گران تر شدن کارکنان دولت و در عین حال ناکارآمدتر شدن آنها می شود.

اما در حالی که ایالات متحده قدرت اتحادیه های دولتی را محدود کرده است، کانادا (که بیش از 70 درصد از کارکنان بخش دولتی عضو اتحادیه های کارگری هستند) در جهت عکس حرکت می کند، و هزینه های دولت های فدرال و استانی به دلیل هزینه بالای کارکنان بخش دولتی سنگین تر می شود. به طور متوسط کارکنان دولت فدرال در مقایسه با همتایان خود در بخش خصوصی 33 درصد مزایا و حقوق بالاتر دریافت می کنند.
اگر دولت های فدرال و استانی کانادا می خواهند امور مالی را بهبود بخشیده و پول مالیات دهندگان را حفظ کنند، باید از ایالات متحده پیروی کرده و برای فروپاشی اتحادیه دولتی قدرتمند تلاش کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 5
  • 0
  • 7
  • 0
  • 21
  • 0
  • 9
  • 0