صفحه اصلی / اخبار / ابقاء ممنوعیت قلیان در رستوران های تورنتو از سوی دادگاه   

ابقاء ممنوعیت قلیان در رستوران های تورنتو از سوی دادگاه   

Behnam Marfou

تورنتو- قاضی دادگاه تجدید نظر در انتاریو، با رد درخواست استیناف مالکین چندین رستوران و بار عرضه کننده قلیان در تورنتو، ممنوعیت تعیین شده از سوی شهرداری برای کشیدن قلیان در رستوران های دارای لایسنس را ابقاء کرد.

همانطور که به یاد دارید، در نوامبر 2015، شورای شهر تورنتو با 34 رای موافق و 3 رای مخالف، کشیدن قلیان در بارها و رستوران های شهر را ممنوع کرد. پس از اعلام این تصمیم، صاحبان اینگونه اماکن به آن اعتراض کرده و مدعی شدند که این تصمیم به تعطیل شدن این اماکن خواهد انجامید. صاحبان چند رستوران و بار، با این استدلال که قانون تعیین شده از سوی شهرداری، حقوق صاحبان ملک و همچنین حقوق مدنی آنها را نقض می کند، با ارائه دادخواست به دادگاه، خواهان تجدید نظر شدند. اما قاضی دادگاه استیناف، در حکمی که سه شنبه گذشته صادر شد، تصمیم شهرداری را برای سلامت عمومی و امنیت جامعه ضروری دانسته و با تقاضای استیناف مخالفت کرد.

لازم به ذکر است که شهرداری تورنتو تا مشخص شدن نتیجه دادگاه استیناف، اجرای مقررات جدید را به تعویق انداخت. ملیسا سیمون، یکی از مسوولین Toronto Public Health در گفتگو با خبرنگار Global News، اعلام کرد که با توجه به ابقاء شدن تصمیم شهرداری، ماموران مجری قانون تحقیقات خود در مورد اینگونه مکان ها را آغاز خواهند کرد. وی گفت: نتیجه تحقیقات می تواند به صدور اخطار، جریمه، احضار و حتی ابطال لایسنس فعالیت منجر شود.

hamidreza-safipour

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *