اخباراخبار کانادا

ابراهیم علی به اتهام قتل عمد ماریسا شن سیزده ساله بازداشت شد

بریتیش کلمبیا- واحد جنایی پلیس بریتیش کلمبیا، پناهنده سوری را به اتهام قتل عمد ماریسا شن، نوجوان 13 ساله کانادایی در جولای 2017 بازداشت کرد.

ابراهیم علی 28 ساله 7 سپتامبر در بارنابی – بریتیش کلمبیا بازداشت شد. دونا ریچاردسون، از فرماندهان واحد جنایی در کنفرانس خبری اعلام کرد که متهم سوءسابقه کیفری ندارد. ریچاردسون در عین حال در مورد انگیزه قتل و تکنیک هایی که برای شناسایی قاتل از آنها استفاده شد، اظهارنظر نکرد. پلیس طی 14 ماه گذشته، در مورد بیش از 1 هزار و 300 نفر از ساکنان منطقه تحقیق کرده، با 600 نفر گفتگو نموده  و بیش از 1 هزار ساعت فیلم ویدیویی جمع آوری شده از 60 منطقه را مشاهده و مرور کرد. پلیس حدود 14 ماه پس از کشته شدن ماریسا، ابراهیم علی را بازداشت کرد.

به گزارش پلیس، علی که شهروند سوری می باشد به عنوان پناهنده وارد کانادا شد و 17 ماه در بارنابی اقامت داشت. تا به این لحظه نحوه ورود علی به کانادا مشخص نشده است. اما مسلما او از یکی از سه روش اسپانسرشیپ دولت لیبرال، اسپانسرشیپ بستگان و یا موسسه مذهبی وارد کانادا شده بود.

بریتیش کلمبیا از سال 2015 به این سو، حدود 3 هزار و 500 پناهنده سوری را پذیرفته است. در پی اعلام خبر بازداشت علی، اعضای جامعه سوری های مقیم بریتیش کلمبیا نگرانی خود را بابت پیامدهای دست داشتن یک پناهنده سابق سوری و واکنش خصمانه کانادایی ها ابراز کردند. رحیم عثمان، از شورای کانادایی های سوری تبار بریتیش کلمبیا می گوید که هم اکنون اظهارنظرهای منفی در رسانه های اجتماعی به راه افتاده است.

ماریسا شن، 18 جولای 2017 از سوی والدین اش مفقود اعلام شد. جسد او هفت ساعت بعد در پارک مرکزی بارنابی پیدا شد. ماریسا آخرین بار در تیم هورتونز نزدیک خانه شان دیده شد.

پلیس بریتیش کلمبیا اوایل سال 2018، وب سایتی تحت عنوان MarrisaShen.org را راه اندازی کرد و در آن فیلم های ویدیویی و اطلاعاتی که از رفت و آمدهای ماریسا قبل از مفقود شدن در دست بود را به اشتراک گذاشت. تا دوشنبه 10 سپتامبر و اعلام خبر بازداشت مظنون به قتل، بیش از 80 هزار نفر به وب سایت مورد اشاره مراجعه کرده بودند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان