Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / ورزش / فوتبال / ابراهیمویچ: حرفه‌ام از نژادپرستی سوئدی‌ها ضربه خورده

ابراهیمویچ: حرفه‌ام از نژادپرستی سوئدی‌ها ضربه خورده

زلاتان ابراهیمویچ فوتبالیست مشهور پست فوروارد و خط حمله، که اکنون در تیم فوتبال LA Galaxy توپ می‌زند، به تازگی با اظهاراتش یک موج رسانه‌ای به راه انداخته است. او گفته که به خاطر اینکه او مهاجر بوده و نامی خارجی داشته، در سوئد بر علیه او تبعیض به عمل آمده است.

این بازیکن، که در شهر چندفرهنگی Malmo در سوئد به دنیا آمده، پدری مسلمان و بوسنیایی به نام شفیق ابراهیمویچ دارد که در سال 1977 به سوئد مهاجرت کرد. مادر او نیز که یک مسیحی کاتولیک و دو رگه‌ آلبانیایی-کروات است، از طریق مهاجرت، به سوئد آمده بوده است.

حالا این بازیکن مشهور، می‌گوید که فرصت‌های حرفه‌ای که در طول دوره فعالیت، در اختیار او گذاشته شده، نسبت به سایر فوتبالیست‌هایی که صرفا نام‌های سوئدی داشته‌اند، کمتر بوده است. ابراهیمویچ در گفتگویی با کانال تلویزیونی Viasat Sport در این باره می‌گوید: <موقعیت‌ها و امکاناتی که در اختیار کسی با نام‌های خانوادگی مانند Svesnsson و Andersson است، برای افرادی که نام خانوادگی مانند ابراهیمویچ یا هر نام غیرسوئدی دیگر دارند، وجود ندارد. من هم همین شرایط را داشتم و آن امکانات در اختیار من گذاشته نشدند و مجبور شدم خودم با تلاش دوچندان خودم به موفقیت برسم>.

این بازیکن سرشناس، ادامه می‌دهد: <اکنون یک جور نژادپرستی پنهان در رسانه‌ها وجود دارد. انگار نمی‌خواهند بپذیرند که این فوتبالیست موفق، نامش ابراهیمویچ است. من خودم به نامم افتخار می‌کنم، چون هم ابراهیمویچ هستم و هم سوئدی. من نمادی از چهره‌ جدید سوئد هستم>.

بسیاری از هواداران فوتبال در سوئد، از اظهارات اخیر این فوتبالیست سرشناس، ابراز ناخشنودی کرده‌اند. یکی از این هواداران ناراضی، در حساب توییتر خود نوشته :<دیگر از این چرت و پرت گویی‌ها و حرف‌های احمقانه‌ او خسته شده‌ام. او باید به کارش که بازی کردن در نوک حمله‌ تیمش است بپردازد و از این سخنرانی‌ها نکند>. و برخی دیگر از این هواداران نیز، می‌گویند به این فوتبالیست سوئدی، فرصت‌ها و امکاناتی برابر با سایر بازیکنان داده شده و نژادپرستی در ورزش این کشور، به این شکل وجود ندارد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *