فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

ابراز همدردی استینگ با کارگران آشوا

استینگ خواننده‌ سرشناس آمریکایی، به نشانه‌ همدردی با کارگران بی کار شده‌ کارخانه‌ General Motors در شهر آشوا، یک کنسرت اختصاصی رایگان، در این شهر برگزار کرده است. این خواننده‌ کنسرتش را، به همراه بازیگران تورنتویی نمایش موزیکال او The Last Ship، در استادیوم Tribute Communities Center این شهر برگزار کردند و صدها نفر از این کارگران نیز، برای تماشای آن صف کشیدند.

این خواننده، کارش را با یک اجرای اکوستیک از ترانه‌ Message in a Bottle از گروه Police آغاز کرد و سپس به سایر ترانه‌های مشهور این گروه، همچون Every Breath You Take پرداخت. در بیشتر زمان اجرا، بازیگران این موزیکال نیز همراه با او روی صحنه بودند و چند عدد از ترانه‌های این نمایش را به همراه او اجرا کردند. استینگ خطاب به تماشاچیان گفت: <دلیل اینکه به اینجا آمدیم، این بود که حمایت و همدردی خود را با شرایطی که شما دارید، ابراز کنیم. به این خاطر که، شرایطی که ما در این نمایش تلاش می‌کنیم به تصویر بکشیم، دقیقا همانی است که شما گرفتارش هستید. برای همین بود که به نظر کار درستی می‌رسید که بیاییم و حمایت خودمان را نشان دهیم>.

این نمایش که استینگ هم آن را نوشته و هم در آن بازی می‌کند، داستان واقعی دوران کودکی این خواننده در شهر کوچک Wallsend انگلستان را روایت می‌کند؛ شهری که صنعت اصلی آن، کشتی‌سازی بود. این نمایش، همچنین از تاثیری که تعطیلی کارخانه‌ کشتی‌سازی بر مردم محلی گذاشته بود، سخن می گوید.

این خواننده‌ بریتانیایی، در گفتگویی با تلویزیون CTV این داستان را، <جهان شمول> خواند و آن را مشابه شرایط حال حاضر شهر آشوا توصیف کرد.

شرکت General Motors در ماه نوامبر 2018 اعلام کرد، که قصد دارد تا پایان سال 2019، تولیدش در کارخانه‌ آشوا را، متوقف کرده و واحد را تعطیل کند. تعطیلی این کارخانه، به معنای بی کار شدن دو هزار و 600 کارگر عضو اتحادیه و 340 نفر کارگر دیگر خواهد بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان