اخباراخبار جهان

ابراز نگرانی پرنس چارلز نسبت به عدم واکسیناسیون سریع اقلیت های نژادی

 

 

پرنس چارلز نگرانی خود را از عدم ثبات در روند واکسیناسیون جمعیت های اقلیت در بریتانیا ابراز کرد. چارلز 72 ساله که به همراه همسرش اولین دوز واکسن کووید-19 را دریافت کرده اند، گذشتن آمار جانباختگان از مرز 100 هزار نفر در بریتانیا را غم انگیز ترین معیار دوران پاندمی توصیف کرد.

چارلز به عنوان عضو سلطنتی ائتلاف بریتانیا آسیا گفت: با توجه به دغدغه ای که نسبت به سلامت و رفاه اقلیت ها دارم خوشحالم که می توانم موضوع حساس و حیاتی واکسیناسیون این افراد را مطرح کنم.

او افزود: امروز همگی به دنبال مبارزه با پاندمی هستیم. در طول سال گذشته، همه افراد در بخش سلامت، در صنعت، تجارت، و بخش فعالیت های داوطلبانه همه توان خود را برای مقابله با شیوع به کار گرفته اند. آنچه مسلم است ویروس در سراسر کشور نفوذ کرده اما برای برخی از جوامع اقلیت چالش ها و خطرات بیشتری را ایجاد کرده است. امروز چیزی که من را بسیار ناراحت می کند، روند متغیر واکسیناسیون- تنها راه گریز از سختی های یک سال گذشته- در میان اقلیت ها است.

این در حالی است که ملکه و همسرش با 94 و 99 سال سن، ماه گذشته واکسن را دریافت کردند و پرنس چارلز و کامیلا، با بیش از 70 سال سن، در چهارمین گروه دارای اولویت، هفته گذشته واکسینه شدند.

 

 

پرنس چارلز قبلا نیز گفته بود به محض تایید شدن واکسن و رسیدن نوبت به او، در دریافت آن تعلل نخواهد کرد. چارلز و پسرش ویلیام هر دو در موج اول پاندمی به کووید-19 مبتلا شدند و در حالی که پرنس چارلز فقط علایمی مانند از دست دادن حس بویایی و چشایی را تجربه کرد، گفته شد ویلیام نوع حاد بیماری را از سر گذراند.

دولت بریتانیا هم اکنون سعی دارد اقلیت های نژادی را که بعضا بر اساس آمار نرخ مرگ و میر بیشتری در آنها دیده می شود، راضی کند به ایمنی و اثربخشی واکسن اعتماد کرده و برای دریافت آن اقدام کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست