اخباراخبار کانادا

ابراز نارضایتی ترودو از روند انجام واکسیناسیون در کانادا

 

 

جاستین ترودو، نخست وزیر، از روند کند توزیع واکسن ابراز نارضایتی کرد و قول داد درباره تسریع این روند با نخست وزیران استان ها گفتگو کند.

کانادا تا کنون بیش از 424 هزار دز واکسن از شرکت های مادرنا و فایزر دریافت کرده اما تنها 35 درصد آن استفاده شده است. تا امروز حدود 148 هزار کانادایی دز اول اکسن را دریافت کرده اند.

به نوشته سی بی سی نیوز، کندی انجام واکسیناسیون در استان انتاریو به حدی است که در صورت ادامه این روند- یعنی واکسیناسیون تنها 2500 نفر در روز- تکمیل این پروسه برای کل بزرگسالان استان بیش از 10 سال طول خواهد کشید.

ترودو گفت: فکر می کنم مردم کانادا هم مثل من از دیدن واکسن ها داخل فریزر ها به جای سرنگ ها ناامید شده اند. او افزود در جلسه ای که با نخست وزیران استان ها خواهد داشت، حتما این موضوع را مطرح خواهد کرد. 

 

 

داگ فورد، نخست وزیر انتاریو، در کنفرانس خبری اخیر خود وجود مشکلات در مسیر واکسیناسیون را تائید کرد اما گفت انتظار می رود ظرف چند هفته آینده سرعت توزیع واکسن به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند. تا روز گذشته در استان انتاریو تنها 7607 دز واکسن تزریق شده بود.

فورد افزود: پیام من به دولت فدرال این است که مرتب برای ما واکسن بفرستند چون به زودی ذخیره ما تمام خواهد شد؛ وقتی ماشین واکسیناسیون ما به حرکت در بیاید، هیچ کس نخواهد توانست با ما رقابت کند.

در حال حاضر انتاریو یکی از کندترین استان ها در انجام واکسیناسیون است. در این رقابت استان های آلبرتا، بریتیش کلمبیا، و جزیره پرنس ادوارد پیش هستند و منیتوبا در جایگاه آخر قرار دارد.

ترودو گفت انتظار می رود کانادا تا پایان ژانویه با در اختیار داشتن 100 میلیون دز واکسن، بتواند 500 هزار نفر را واکسینه کند. او همچنین بار دیگر قول داد تا پایان سپتامبر همه کسانی که مایل به دریافت واکسن بوده اند، واکسینه شده باشند. طبق برآورد سی بی سی نیوز، برای عملی شدن این وعده، باید در 268 روز باقیمانده روزانه 100 هزار نفر واکسینه شوند.

در حال حاضر کانادا در سرعت انجام واکسیناسیون از آمریکا، انگلیس، بحرین، اسرائیل، دانمارک و امارات عقب تر بوده و از فرانسه و ایتالیا جلوتر است. آمریکا با وجود مشکلات لجستیکی، تا کنون 4 برابر کانادا در توزیع واکسن سرعت داشته است.

ترودو همچنین با اشاره به افزایش آمار ابتلا در خانه های سالمندان و شیوع ویروس در 373 خانه سالمندان و مرکز مراقبتی گفت: این قابل قبول نیست. سالمندان، پدران و مادران و پدربزرگ ها و مادربزرگ های ما سازندگان این کشور هستند. آنها ما را بزرگ کرده اند و اکنون شایسته بهترین و بیشترین مراقبت هستند.

ژنرال دنی فورتن، فرمانده ارتش و رئیس ستاد واکسیناسیون کشور، نیز گفت کانادا تا سه هفته آینده، هر هفته 208 دز واکسن فایزر، و تا 11 ژانویه 171 هزار دز واکسن مادرنا دریافت خواهد کرد.

دکتر ترزا تم، افسر ارشد سلامت کانادا، نیز با اشاره به اطمینان از دریافت محموله های واکسن طی هفته های آینده، از استان ها خواست به جای ذخیره نیمی از واکسن ها برای دز دوم، همه واکسن ها را توزیع کنند زیرا بر خلاف ماه دسامبر، حالا می توانند مطمئن باشند که دز های لازم برای نوبت دوم واکسیناسیون، به موقع به دست آنها خواهد رسید.

تم تاکید کرد بر خلاف بعضی کشورها که قصد دارند دز دوم را با فاصله زیاد از دز اول توزیع کنند تا بتوانند جمعیت بیشتری را واکسینه کنند، کانادا دقیقا طبق دستورالعمل های شرکت های تولید کننده واکسن عمل خواهد کرد

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست