صفحه اصلی / علم و دانش / ابداع پارچه ‌ای که نور لیزر را مستقیما به پوست منتقل می کند

ابداع پارچه ‌ای که نور لیزر را مستقیما به پوست منتقل می کند

بسیاری از بیماری ‌ها از جمله آکنه، actinic keratosis، یرقان، بیماری پاژه و پسوریازیس، با استفاده از نور‌درمانی درمان می‌ شوند. حال یک شرکت فرانسوی می گوید که پارچه ای ابداع کرده است که می تواند نور لیزر را مستقیما به پوست بیمار برساند.

روکش‌های نوری جدید برای تولید روشنایی، از سیستم‌های LED استفاده می‌ کنند، اما نور منتشر شده از  LED در مقایسه با نور لیزر، ضعیف است.  به عبارت دیگر، لامپ ‌های نوری که در <فوتوداینامیک تراپی> (Photodynamic therapy) مورد استفاده قرار می گیرند، به دلیل نور غیرمستقیم و شدیدشان، می ‌توانند دوره‌های درمانی دردناکی را ایجاد کنند.

 شرکت فرانسوی الیاف پزشکی تکسینوف یا  Texinov Medical Textilesاعلام کرده که یک پارچه نرم موسوم به FLUXMEDICARE ابداع کرده است که نور لیزر را با شدت بالا مستقیما به پوست می‌ رساند.

 در سرتاسر این پارچه، فیبرهای نوری وجود دارند که نور را از یک لیزر خارجی به پوست منتقل می‌ کنند. برای بسیاری از کاربردهای این ابزار، ابتدا یک کرم حساس به نور روی پوست استفاده می‌ شود.

 سپس پارچه FLUXMEDICARE به دور پوست پیچیده می ‌شود. نور، واکنش میان اکسیژن موجود در هوا و کرم حساس به نور را فعال می ‌کند و پوست را بیشتر نسبت به نور‌درمانی حساس می ‌سازد.

 این ابزار که نرم و انعطاف‌پذیر است، در تماس با پوست حتی پوست پاها و دیگر قسمت‌ های بدن که باید به دور آنها پیچیده شود، باقی می‌ ماند. بر اساس گزارش های دریافت شده از مراحل آزمایش، بیماران هنگام درمان با این ابزار، تقریبا دردی احساس نکردند.  


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *