اخباراخبار کانادا

ابتلای کودک هشت ماهه و چهار نفر از کارکنان مهد کودک یورکویل به COVID-19

تورنتو- CP24: مسوولین شهرداری در پی شیوع COVID-19 در مهد کودک واقع در یورکویل و ابتلای یک کودک 8 ماهه و چهار نفر از کارکنان به ویروس، تحقیقات خود را برای یافتن منشاء شیوع آغاز کرده اند. 

این مرکز جزو مهدهایی است که بطور اختصاصی برای نگهداری فرزندان کادر درمانی و نیروهای امدادی بازگشایی شده اند. 

به گفته جان توری، شهردار تورنتو، بازرسان شهرداری و آژانس سلامت عمومی تورنتو بلافاصله پس از مشخص شدن نتیجه آزمایشات تشخیصی این مرکز را تعطیل کرده و تحقیقات خود را آغاز کردند. 

شهرداری اواخر شب گذشته خبر تعطیلی مرکز آموزشی و مهد کودک Jesse Ketchum، در نزدیکی Davenport Road و Bay Street به مدت 14 روز را اعلام کرد. این تصمیم پس از مثبت شدن نتیجه آزمایش 3 نفر از کارکنان گرفته شد. اما امروز، چهارشنبه 29 آوریل، ابتلای یکی دیگر از کارکنان به همراه یک کودک 8 ماهه به ویروس تایید شد. نتیجه آزمایش یکی دیگر از کارکنان به زودی اعلام شده و جواب آزمایش یک کودک دیگر منفی بوده است.

کودکی که به ویروس مبتلا شده است در نخستین روزهای مراجعه به مرکز از نظر علائم بیماری تحت ارزیابی قرار گرفت و بدون هیچگونه نشانه ابتلا تشخیص داده شد. والدین این کودک مدتی بعد ظاهر شدن علائم بیماری نزد فرزندشان را به مسوولین مهد گزارش کرده و به انجام آزمایش تشخیصی توصیه شدند. 

 

 

Jesse Ketchum یکی از هفت مهد کودک وابسته به شهرداری است که برای نگهداری از فرزندان کارکنان بیمارستان ها، پلیس و آتش نشانی در نظر گرفته شده است. به سایر کارکنان و کودکان توصیه شده که به مدت 2 هفته تحت قرنطینه خانگی قرار بگیرند. 

به گفته شهرداری 58 کودکی که به این مرکز مراجعه می کردند، برای رعایت جوانب احتیاط از حضور در 6 مرکز دیگر منع شده اند. 

جان توری در گفتگو با خبرنگار CP24  نگرانی خود را از شیوع ویروس در مهد کودک ابراز و تاکید کرد که کلیه اقدامات لازم برای جلوگیری از شیوع ویروس در 6 مهد کودک دیگر انجام خواهد شد. 

مرکز آموزشی Jesse Ketchum بطور کامل ضدعفونی و نظافت شده و پس از دریافت تاییدیه آژانس سلامت عمومی تورنتو بازگشایی خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!