اخباراخبار کانادا

آیا یک دولت خارجی می تواند ادعای قانونی بر ملک کانادایی داشته باشد؟

اتاوا- این سوالی است که یک زوج کانادایی در حین خرید ملکی در Georgian Bay با آن روبرو شدند. آنها پس از جستجوی فراوان برای یافتن خانه ای در ساحل دریاچه، ملک مورد نظرشان را پیدا کرده و گمان کردند به آرزوی چندین و چند ساله شان رسیده اند. اما متوجه شدند که FBI آمریکا برای فروشنده حکم جلب صادر کرده و دارایی های او، از جمله خانه مورد اشاره را توقیف کرده است.

سابرینا استونتون، مشاور املاک Royal LePage First Contact که نمایندگی زوج خریدار را به عهده داشت، می گوید: ما ملک ایده آل را پیدا کردیم و خریدار قرار بود آن را بازسازی کند.  

فروشنده متهم به نقض تحریم تجاری بر علیه ایران می باشد. اما خریدار از خرید منصرف شد و فروشنده از خریدار به دلیل نقض قولنامه شکایت کرده است.

باب آرون، وکیل املاک و مستغلات می گوید: <هیچ مورد مشابه قبلی وجود ندارد. سوال اینجاست که اگر پول ملک به صاحب آن پرداخت می شد، چه اتفاقی برای آن می افتاد؟ آیا FBI می توانست آن را با این استدلال که درآمد حاصل از جرم است، توقیف کند؟ هیچ شرکت بیمه ای حاضر به درگیر شدن با آن نیست. این نشان دهنده تردید و نگرانی آنهاست. FBI، دولت آمریکا و یا حتی دولت کانادا می توانند ادعا کنند که نمی توانید خانه را بخرید، چون مالک آن را با پول حاصل از جرم خریده بود. بنابراین خریدار نیز نمی تواند آن را به دست بیاورد.>

آرون در عین حال تاکید کرد که فروشنده با طرح شکایت از خریدار راه به جایی نخواهد برد، چون به محض حضور در دادگاه بازداشت خواهد شد.

با اینکه یک خانه الزاما نیاز به title insurance  یا بیمه سند مالکیت ندارد، اما استونتون تخمین می زند که 95 درصد از املاک آن را داشته باشند. او می گوید: <بیمه نامه به این دلیل لازم است، چون شما را در برابر ریسک های احتمالی و هرگونه شبهه در مورد مالکیت خانه محافظت می کند. برای مثال اگر فروشنده، بدهی اش را با طلبکار یا طلبکاران تسویه نکرده باشد و یا فرد دیگری، از جمله همسر یا دولت، بر ملک ادعای مالکیت داشته باشد، بیمه، خریدار را در برابر هرگونه ادعا محافظت خواهد کرد.>

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0