اخباراخبار کانادا

آیا کانادا باید با پیروی از ایتالیا، پوشیدن ماسک در فضای باز را اجباری کند؟ 

 

 

کانادا- به نقل از گلوبال نیوز: مردم دنیا طی چند ماه گذشته عادت کرده اند که هنگام خروج از خانه برای رفتن به محل کار یا فروشگاه، ماسک داشته باشند. ایتالیا چهارشنبه گذشته یک گام جلوتر رفت و استفاده از ماسک در فضای باز را نیز اجباری کرد. این جدیدترین تلاش مقامات این کشور برای مقابله با کروناویروس است. 

به گفته ریوات دئوناندان، متخصص اپیدمیولوژی در دانشگاه اتاوا، اگر افراد زیادی را ببینید که بیشتر اوقات ماسک می پوشند، به احتمال زیادی شما هم آن را عادی تلقی کرده و به احتمال زیاد به دیگران نشان می دهید که آن را جدی می گیرید. این رویکرد به طور کلی آمار استفاده از ماسک را به حداکثر می رساند. 

وی افزود: با این حال، فکر نمی کنم که لازم باشد. گمان می کنم هدف اصلی آن انتقال پیام های اجتماعی است تا کاهش ریسک انتقال ویروس در فضای باز. 

مطالعات نشان می دهد که ماسک می تواند به چند طریق به حفظ جان انسان ها کمک کند، از جمله کاهش احتمال انتقال و سرایت ویروس و همچنین کاهش شدت بیماری نزد مبتلایان.  

 

 

در مورد نیاز به استفاده از ماسک در کانادا، قوانین و مقررات در هر استان متفاوت است، اما بیشتر بر  استفاده از ماسک در فضاهای سرپوشیده که امکان حفظ فاصله فیزیکی ایمن وجود ندارد، تاکید شده است. 

 دکتر آیزاک بوگوش، متخصص بیماری های عفونی در بیمارستان عمومی تورنتو گفت، این رویکرد علی رغم تصمیم جدید مقامات ایتالیایی، همچنان ادامه دارد. 

وی گفت: داده های موجود در کانادا حاکی از پایین بودن موارد  انتقال در فضای باز است. اگرچه احتمال سرایت صفر نیست، اما واقعا بسیار کم است.

مقررات جدید، ایتالیایی ها را ملزم می کند که در فضای باز نیز ماسک بزنند، مگر اینکه بتوانند رعایت فاصله فیزیکی ایمن با سایر اعضای جامعه، به جز اعضای خانواده را تضمین کنند. بر اساس مقررات جدید، ایتالیایی ها در تمام محیط های شهری و نیمه شهری، به جز در هنگام صرف غذا در رستوران و بار، ملزم به پوشیدن ماسک می باشند. 

بوگوش گفت: با توجه به اینکه ریسک انتقال ویروس در فضای باز کاملا صفر نیست، مردم باید فاصله حداقل دو متری از یکدیگر را حفظ کرده، از ازدحام پرهیز کرده و در صورت عدم امکان رعایت توصیه های ایمنی، ماسک بزنند. 

اما کانادا سهم مناسبی از اجتماعات غیرمجاز خارج از آن را داشته است، که اگرچه بر خلاف سیاست بهداشت عمومی بود، اما به هیچ وجه زنجیره انتقال بزرگی ایجاد نکرد.

بوگوش معتقد است که ریسک انتقال و ابتلا در فضاهای سرپوشیده بیشتر است و باید بیشتر بر روی آن تمرکز شود. 

همانطور که گفته شد، دئوناندان انگیزه اصلی مقامات ایتالیایی برای به اجرا گذاشتن قانون جدید را عادی سازی استفاده از ماسک می داند. وی گفت: ایتالیایی ها از نظر فرهنگی بیشترعلاقمند گذراندن اوقات خود در خارج از خانه می باشند. بنابراین استفاده از ماسک در فضای باز برای آنها منطقی است. فکر نمی کنم این در مورد اکثر بخش های کانادا صدق کند. 

ایتالیا اولین کشوری در اروپا بود که با بحران COVID-19 روبرو شد و بعد از انگلیس بالاترین میزان مرگ و میر در این قاره را ثبت کرد. ایتالیا توانست با اعمال مقررات سختگیرانه پاندمی را طی تابستان کنترل کند، اما موارد ابتلا مجددا افزایش یافته است. 

در کانادا نیز مانند ایتالیا، موارد جدید ابتلا در حال افزایش است.

زمستان های سرد و طولانی کانادا می تواند شیوع ویروس را افزایش بدهد. هوای سرد و خشک باعث می شود قطرات تنفسی آلوده ویروس مدت زمان بیشتری در هوا باقی بمانند. خشک شدن غشای مخاطی ما در هوای سرد، ما را مستعد ابتلا به عفونت های ویروسی می کند. اما خطر اصلی هوای سرد در پاندمی این است که باعث می شود مردم خانه نشین بشوند. بنابراین استفاده از ماسک در فضاهای سرپوشیده ضروری است. دئوناندان افزود: در صف های خارج از کلینیک ها و فروشگاه های مواد غذایی، نیازی به پوشیدن ماسک ندارید، زیرا روی نشانگرها ایستاده اید و فاصله خود را حفظ می کنید. با این حال، انجام این کار باعث می شود که دیگران در اطراف شما احساس امنیت کنند

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست