اخباراخبار کانادا

آیا چهار روز کار در هفته در کانادا عملی خواهد بود؟

کانادا- آگوست 2019، از کارکنان دفتر Microsoft Japan ژاپن خواسته شد که به طور آزمایشی، بدون کاهش حقوق و دستمزد به جای 5 روز، 4 روز در هفته کار کنند. نتیجه این پروژه آزمایشی افزایش قابل توجه بهره وری کارکنان بود. 

مسوولین شرکت در گزارش اخیر خود که حاوی نتایج طرح آزمایش می باشد افزایش 40 درصدی بهره وری در هفته کاری 4 روزه را اعلام کردند. شرکت همچنین صرفه جویی 23 درصدی در هزینه برق و همچنین کاهش 58 درصدی مصرف کاغذ پرینتر را شاهد بود. 

این اولین بار نیست که یک شرکت برنامه هفته کاری 4 روزه را به اجرا می گذارد. مسوولین شرکت نیوزیلندی Perpetual Guardian این مدل را در سال 2018 آزمایش کرده و شاهد افزایش 20 درصدی بهره وری کارکنان و کاهش 27 درصدی استرس کارکنان در محل کار بودند. 

بسیاری از کانادایی ها مایلند ساعات کمتری از روز را در محل کار سپری کنند. نتیجه نظرسنجی اخیر Angus Reid نشان داد که 47 درصد از کانادایی ها کاهش 40 ساعت در هفته به 30 ساعت در هفته را معقول می دانند. هرچند که بایستی برای جبران یک روز کاری از دست رفته، وظایف شغلی و کارهای محوله را با سرعت بیشتر و طی 4 روز انجام بدهند و به عبارتی بیشتر کار کنند. 

حسن کاهش روزهای کاری هفته این است که افراد شاغل اوقات بیشتری را در کنار اعضای خانواده سپری کرده و تجدید قوا خواهند کرد. 

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

  • 9
  • 0