اخباراخبار کانادا

آیا پس از بازگشایی، پوشیدن ماسک اجباری است یا اختیاری؟

به گزارش blogto، با کاهش تدریجی محدودیت ها در انتاریو برای مردم این سوال پیش آمده که برای حضور مجدد در جامعه چه شرایطی را باید رعایت کنند. آیا باید از ماسک استفاده کرد؟ در چه شرایطی پوشیدن ماسک اجباری است؟

مقامات بهداشت و سلامت همچنان بر رعایت جدی دستورات بهداشتی تاکید دارند و هرچند موثر بودن ماسک های غیر پزشکی در جلوگیری از ابتلا به کووید-19 ثابت نشده است، استفاده از آن به عنوان اقدامی جهت کمک به سلامت اطرافیان توصیه شده است. 

پوشاندن صورت می تواند در جلوگیری از پخش شدن ذرات دهان و بینی در هنگام عطسه، سرفه یا حتی نفس کشیدن عادی نقش موثری ایفا کند. همچنین مانع از لمس صورت می شود که برای جلوگیری از ابتلا بسیار مهم است. به همین دلیل بسیاری از استان ها در نظر دارند استفاده از ماسک را در توصیه های اقدامات پسا کرونایی خود بگنجانند. 

در کبک از مردم خواسته شده در صورت ترک خانه، از ماسک استفاده کنند و در آلبرتا، 40 میلیون ماسک پارچه ای بین مردم توزیع خواهد شد تا در مکان هایی که امکان رعایت 2 متر فاصله ایمنی وجود ندارد از آن استفاده کنند.

در هیچ یک از این استان ها پوشیدن ماسک اجباری نیست به جز برای مسافران خطوط هوایی.

 

 

اتاوا نیز به شهرهای طرفدار استفاده از ماسک پیوسته و این در حالی است که مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری های آمریکا نیز استفاده از هر گونه پوششی برای پوشاندن صورت را در این برهه از زمان، توصیه کرده است. 

شهردار تورنتو، جان توری، نیز اعلام کرد با کاهش محدودیت ها و بازگشایی تدریجی، احتمالا در هفته های آینده مردم تورنتو به استفاده از ماسک به ویژه در اماکن عمومی مانند مترو، رستوران ها و فروشگاه ها توصیه خواهند شد. 

دکتر ایلین دو ویلا، افسر سلامت استان تاکید کرد استفاده از ماسک تنها یک اقدام احتیاطی است و جای فاصله گذاری اجتماعی، شستن مکرر دست ها، یا ماندن در خانه را نمی گیرد.

دکتر ترزا تم، افسر سلامت کانادا، نیز که قبلا پوشیدن ماسک را غیر ضروری می دانست اکنون به جمع طرفداران استفاده از ماسک پیوسته و می گوید پوشیدن ماسک در مناطقی که آمار شیوع بالا بوده و به ویژه در مکان هایی که امکان فاصله گذاری مناسب وجود ندارد اقدام بسیار درستی است. 

توصیه های کلی بهداشت و سلامت شامل استفاده از ماسک در شرایط خاص، فاصله گذاری اجتماعی، عدم لمس سطوح، و شستن یا ضد عفونی کردن مکرر دست ها می باشد.

داگ فورد هم در کنفرانس مطبوعاتی خود از مردم خواست خارج از خانه از ماسک استفاده کنند زیرا با این کار به سلامت عده زیادی کمک کرده اند.

بعضی فروشگاه ها و سوپرمارکت ها مانند Whole Foods و Longo’s از مشتریان خود خواسته اند هنگام خرید از ماسک استفاده کنند و برخی دیگر مانند Holt Renfrew قصد دارند دم در ورودی بین خریداران ماسک یک بار مصرف رایگان توزیع کنند.

مقامات بهداشت و سلامت به مردم توصیه می کنند علی رغم بازگشایی اقتصادی، حتی الامکان در خانه بمانند به ویژه اگر حتی علائم خفیف بیماری را تجربه می کنند و یا با شخص مبتلا در ارتباط بوده اند.

دکتر تم گفت: واقعیت این است که ویروس همچنان وجود دارد و فعلا هم خواهد بود. بنابراین با توجه به بازگشایی فعالیت های اقتصادی، تفریحی و اجتماعی، بهترین و ایمن ترین راه حضور در جامعه این است که هوشمندانه از خانه خارج شویم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!