اخباراخبار کانادا

آیا می توان در پارک الکل نوشید؟ آشنایی با مقررات استانی و جریمه صرف الکل در اماکن عمومی

تورنتو- طی چند هفته اخیر، پیشنهاداتی از سوی دولت های استانی کانادا در جهت تسهیل دسترسی به الکل و امکان نوشیدن آن در پارک ها، سواحل و ملاء عام مطرح شده است. اما تا نهایی شدن مقررات جدید، بد نیست از قوانین فعلی و میزان جریمه تعیین شده برای متخلفین در استان های مختلف کانادا (به جز یوکان و حوزه شمال غرب) اطلاع حاصل شود. توجه داشته باشید که به طور کلی، همراه داشتن قوطی یا شیشه الکل باز شده در ملاء عام در کانادا به استثنای کبک، ممنوع است. 

 

بریتیش کلمبیا: 

در این استان مصرف یا همراه داشتن قوطی یا شیشه الکل باز شده در ملاء عام ممنوع است، مگر مجوز لازم دریافت شده باشد. حداقل سن مجاز 19 سال است. جریمه مصرف و همراه داشتن نوشیدنی الکلی 230 دلار و جریمه حضور در ملاء عام در حالت مستی 115 دلار است. 

 

 

 

آلبرتا: 

در آلبرتا نوشیدن الکل پشت میزهای پیک نیک در پارک ها بلامانع است، البته در صورتی که تابلوی مجاز در محل نصب شده باشد. برخی از شهرهای استان نیز نوشیدن الکل در پارک های متعلق به شهرداری را مجاز اعلام کرده اند. اما برای صرف مشروب در ملاء عام مجوز خاص لازم است. حداقل سن مجاز 18 سال است. جریمه مصرف الکل در مکان های بدون مجوز 115 دلار است. 

 

ساسکاچوان:

نوشیدن الکل در ملاء عام در این استان تنها با مجوز مخصوص ممکن می باشد. اما در campground یا پارک های جنگلی، نوشیدن الکل در محدوده اختصاصی یعنی مکانی که چادر هر فرد در آن بر پا شده است مجاز می باشد. حداقل سن مجاز 19 سال است. جریمه حضور در ملاء عام در حالت مستی حداقل 10 دلار و حداکثر 100 دلار تعیین شده است. 

 

مانیتوبا: 

مقررات مربوط به همراه داشتن و صرف مشروب الکلی در ملاء عام تقریبا شبیه سایر استان های کانادا است. با این تفاوت که فرد می تواند در دستشویی ساختمان همجوار یک مکان دارای مجوز نیز آن را صرف کند. حداقل سن مجاز 18 سال است. جریمه همراه داشتن قوطی یا شیشه الکل باز در ملاء عام 672 دلار تعیین شده است که سنگین ترین در کانادا می باشد. 

 

انتاریو: 

در این استان مصرف الکل در ملاء عام و پارک های شهری، به جز در مکان های مجاز ممنوع است. البته نوشیدن الکل در پارک های جنگلی متعلق به استان در محدوده اختصاصی یا کمپ سایت که چادر در آن برپا شده مجاز می باشد. حداقل سن مجاز 19 سال می باشد. جریمه صرف مشروب در مکان بدون مجوز بین 100 دلار تا 125 دلار و جریمه حضور در ملاء عام در حالت مستی 50 دلار می باشد. 

 

کبک: 

مقررات مربوط به صرف الکل در این استان به هیچ وجه سختگیرانه نیست. در واقع می توان در پارک های عمومی کبک الکل صرف کرد، به شرطی که همراه با غذا صرف شود. منظور از غذا، خوراکی های معمولی مانند چیپس نیست! ضمن اینکه غذا بایستی پشت میز پیک نیک صرف شود! حداقل سن مجاز 18 سال است. برای متخلفین بار اول از قانون بین 100 تا 125 دلار جریمه تعیین شده است. مبلغ جریمه در صورت تکرار جرم به 1 هزار دلار افزایش می یابد. 

 

نیوبرانزویک: 

ساکنان این استان می توانند در خانه و یا در حین سفر با قطار مشروب بنوشند. اما صرف مشروب در اماکن عمومی و مکان های بدون مجوز ممنوع است. حداقل سن مجاز 19 سال است. متخلفین با 100 دلار جریمه و یا دو روز حبس در صورت عدم توانایی پرداخت جریمه روبرو می شوند. 

 

نووا اسکوشیا: 

نوشیدن الکل در اماکن عمومی مانند پارک ها و ساحل ممنوع است. حداقل سن مجاز 19 سال است. متخلفین از قانون با جریمه سنگین 467.50 دلاری روبرو خواهند شد. 

 

جزیره پرینس ادوارد: 

صرف الکل در اماکن عمومی جزیره، به جز اماکن دارای مجوز ممنوع است. حداقل سن مجاز 19 سال می باشد. جریمه تخلف از قانون بین 200 دلار تا 400 دلار برای تخلف بار اول می باشد. 

 

نیوفاندلند و لابرادور: 

قوانین این استان مشابه اکثر استان های کشور است. حداقل سن مجاز 19 سال و جریمه متخلفین 100 دلار و یا دو روز حبس برای افرادی است که قادر به پرداخت جریمه نیستند. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *