اخباراخبار کانادا

آیا میزان جرم و جنایت در تورنتو امسال کاهش خواهد یافت؟

تورنتو- ساعت 9 صبح 21 دسامبر، 3 مرد در اتوبیکو هدف گلوله قرار گرفتند. دو نفر از آنها در یک اتومبیل BMW که گلوله باران شده بود، پیدا شدند. یکی از مجروحین به نام سیمران فرح 20 ساله، 6 روز بعد در بیمارستان درگذشت. فرح، نود و ششمین مقتول سال 2018 در تورنتو بود. جوان ترین قربانی جنایت در تورنتو، دختربچه 3 ساله و یکی از 10 کودک به قتل رسیده در سال 2018 و مسن ترین آنها بتی فورسایت 94 ساله بود که به همراه 9 قربانی دیگر در حمله آلک میناسیان با اتومبیل به عابران پیاده در خیابان یانگ جان خود را از دست داد.

46 نفر از قربانیان زیر 30 سال سن داشتند. 75 نفر مرد و 21 نفر زن بودند. به گزارش Toronto Star، پلیس در رابطه با 33 مورد از این جنایات، هیچ فردی را بازداشت نکرده است.

مارک ساندرز، رئیس پلیس تورنتو در کنفرانس خبری اخیر، سال 2018 را به دلیل افزایش جرائم مسلحانه و دو کشتار جمعی (وقایع خیابان یانگ و دنفورت)، <منحصر به فرد> توصیف و در عین حال در مورد کاهش جرم و جنایت در سال 2019، ابراز امیدواری کرد.

علیرغم خوشبینی فرمانده پلیس، اسکات ورتلی (جرم شناس) معتقد است که بدون درک علت ریشه ای خشونت های مسلحانه و فعالیت باندهای سازمان یافته خلاف، پیش بینی در مورد وضعیت امنیتی تورنتو در سال جاری دشوار می باشد.

424 تیراندازی در تورنتو طی سال 2018، رکورد 407 مورد در سال 2016 را شکسته است. ساندرز، افزایش فعالیت باندهای خیابانی را در افزایش خشونت های مسلحانه موثر می داند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان