اخباراخبار کانادا

آیا موفقیت دورکاری سبب خالی شدن ساختمان های اداری در کلگری خواهد شد؟ 

کلگری – The Canadian Press: سیستم کار از خانه یا دورکاری که برای کنترل شیوع COVID-19 مورد استفاده قرار گرفته، تغییرات اساسی در شیوه کار کردن، برگزاری جلسات هفتگی، سفرهای کاری و همچنین ساعت کار را سبب شده است. دورکاری همچنین سبب بی نیاز شدن بسیاری از شرکت ها و بیزنس ها از اجاره دفتر و محل کار شده است.  

راب پیبادی، مدیر اجرایی شرکت Husky Energy می گوید: درس های زیادی از دورکاری فرا گرفتیم. بزرگترین درس این بود که دریافتیم این روش برخلاف آنچه فکر می کردیم، کارآمد است. 95 درصد از کارکنان بخش اداری ما از خانه کار می کنند. شمار آنها در برخی از روزهای هفته به 99 درصد می رسد. وی پیش بینی کرد که تغییرات ایجاد شده در شیوه کار، با توجه به مثبت بودن نتیجه، طولانی مدت خواهد بود. 

اما همانطور که گفته شد، این تغییر و تحول به سود صاحبان املاک اداری و تجاری نخواهد بود. طبق گزارش هیئت املاک و مستغلات تجاری کلگری، از تبدیل شدن دان تاون کلگری به شهر ارواح خبر داد.

تا قبل از آغاز همه گیری، صاحبان اینگونه املاک پس از رکود 5 ساله ناشی از سقوط بهای نفت و بی کار شدن هزاران کارمند شرکت های نفتی، اندکی به آینده امیدوار شده بودند. زیرا با تثبیت نسبی وضعیت اقتصادی آلبرتا، ساختمان های اداری مجددا در حال اشغال شدن بود. اما پاندمی همه چیز را تغییر داد.  

کارولین لوی، از مدیران شرکت مشاوره ای Randstad Canada افزایش تعداد واحدهای اداری خالی در کلگری را پیش بینی کرده و می گوید که بسیاری از شرکت ها با پایان یافتن اعتبار قراردادهای اجاره، از تجدید آن خودداری خواهند کرد. 

 

 

بازگشت کارکنان به ساختمان های اداری، به شیوه تامین امنیت و سلامتی ایشان توسط صاحبان این ساختمان ها و مدیران بیزنس ها بستگی خواهد داشت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!