صفحه اصلی / مقالات / آیا مصلحت اندیشی دولت در قبال مسلمانان، کانادا را نابود می کند؟!

آیا مصلحت اندیشی دولت در قبال مسلمانان، کانادا را نابود می کند؟!

Behnam Marfou

اتاوا- به نقل از frontpagemag.com: هنگامی که خاولا نومن 11 ساله مدعی شد یک مرد 20 و چند ساله دو بار به او حمله کرده و روسری اش را با قیچی آشپزخانه برید، خبر آن به سرعت به یک داستان ملی تبدیل شد. شهردار تورنتو، کتلین وین و جاستین ترودو، بلافاصله به آن عکس العمل نشان داده و ترودو اعلام کرد که اینگونه حوادث در کانادا قابل تحمل نیست! البته همانطور که می دانید، داستان حمله ساختگی و دروغین از آب در آمد.

حبیب الله احمد 21 ساله، 8 اکتبر گذشته در مسیر پیاده روی  Ganatchio  در ویندزور انتاریو، خانم آن ویدهلم را مورد حمله و ضرب و شتم شدید قرار داد. این مادربزرگ 75 ساله، دچار شکستگی شدید جمجمه شد. دکتر بالراج جاوار، جراح مغز و اعصاب، می گوید که در طول خدمت 12 ساله اش به عنوان جراح، هرگز چنین جراحات شدیدی را مشاهده نکرده بود.

پلیس ویندزور، هیچگونه اطلاعاتی در مورد انگیزه احمد از این حمله را فاش نکرد. تنها به افشای لقب او <دنیل> اکتفا کرد. او که 21 سال داشت، مجرم زیر سن قانونی نبود که عکس و نام کامل اش توسط رسانه ها منتشر نشود. اما هیچکدام از رسانه ها به آن اشاره نکردند. درو دیلکنز، شهردار ویندزور این حمله خشونت آمیز را تصادفی خواند. او مدعی شد که احمد بدون دلیل این زن سالمند را مورد حمله قرار داده و تا آستانه مرگ کتک زد!

کتلین وین، رئیس دولت انتاریو، که مبارزه با قلدری و خشونت را به شعار انتخاباتی اش تبدیل کرده بود، اطلاعیه ای در این مورد منتشر نکرد و از خانم آن ویدهلم حمایت نکرد. جاستین ترودو نیز این حادثه را نادیده گرفت و در مورد <غیر قابل تحمل بودن اینگونه حوادث> هشدار نداد!

از آن حمله به اینسو، خبرنگاران حداقل کنجکاوی را در مورد حبیب الله احمد از خود نشان داده اند. مردی که به اتهام اقدام به قتل در انتظار محاکمه بسر می برد. بر اساس آخرین گزارش پزشکی، وضعیت جسمانی خانم ویدهلم، از بحرانی به جدی، تبدیل شده است.

همزمان مایک چرنیک (افسر پلیس ادمونتون) و چند قربانی دیگر حمله عبدالاکی حسن شریف (سومالیایی) مجروح شده و همچنان دوران نقاهت خود را می گذرانند. همانطور که می دانید 30 سپتامبر 2016، شریف ابتدا با اتومبیل چرنیک را زیر گرفت و سپس این افسر را از ناحیه سر و صورت با چاقو مورد حمله قرار داد. شریف سپس اتومبیل خود را میان جمعیت راند و 4 نفر را مجروح کرد. پناهنده سومالیایی که از آمریکا اخراج شده بود، در اتومبیل خود پرچم داعش را حمل می کرد. راشل ناتلی، رئیس دولت آلبرتا در آن زمان اعلام کرد: آلبرتایی ها می بایست برای دفاع از عزیزان، دوستان و همسایه هایشان با یکدیگر متحد شوند و با هر فردی که می خواهد بین مان تفرقه بیندازد، مقابله کنند. جاستین ترودو نیز آن حمله را تروریستی  خواند.

شریف هنوز در انتظار محاکمه بسر می برد. در تاریخ 12 دسامبر 2016، دادگاه دستور انجام ارزیابی روانی برای تشخیص سلامت روحی  وی را صادر کرد. شریف با 5 اتهام اقدام به قتل، 4 اتهام فرار از دست مجریان قانون و حمله خشونت آمیز به افسر پلیس، یک اتهام رانندگی خطرناک و یک اتهام حمل سلاح خطرناک روبروست. کارانپال اوجیلا، وکیل مدافع او می گوید که موکل اش با هیچ اتهام تروریستی روبرو نشده است!

جاستین ترودو، توجه خود را از خاولا دریغ نکرد. اما همانطور که گفته شد پس از آشکار شدن دروغ خاولا، <دروغگویی> را غیر قابل تحمل اعلام نکرد!

جان توری به ذکر اینکه خوشحال است که چنین اتفاقی رخ نداده، اکتفا کرد. کتلین وین نیز از اینکه این حمله اتفاق نیفتاده بود، ابراز خرسندی کرد. ترودو، وین و توری، با خانواده این دختر مسلمان برخورد نکرده و به دلیل رویکرد عجولانه خود و رسانه ها با ادعای دروغین، عذرخواهی نکردند.

در کانادا، هر فرد مسلمان می تواند اتهام حمله ناشی از نفرت بر علیه خود را مطرح کند و در برابر قانون نیز مصون باشد. مسلمانان می توانند ماموران پلیس را مجروح کرده و خانم سالمند را به بیمارستان روانه کنند، اما سیاستمداران و دولتیان با مصلحت اندیشی این حملات را نادیده می گیرند و از اسلام هراسی و  نژادپرستی بر علیه مسلمانان دم می زنند.  


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *