مقالاتمقالات اجتماعی

آیا ماهی‌های سوپرمارکتتان، همان‌هایی هستند که نشان می‌دهند

دفتر دادستانی کل ایالت نیویورک، به تازگی یافته‌های یک پژوهش شهری را منتشر کرده که نشان می‌دهد برچسب‌گذاری اشتباه در مورد غذاهای دریایی، به طرز گسترده‌ای در این ناحیه روی می‌دهد. مامورین این دفتر دادستانی، خود به داخل بازار رفته و از 155 سوپرمارکت که زیر مجموعه 29 برند فروش مواد خوراکی در سراسر این ایالت هستند، ماهی خریداری کردند. این ماهی‌ها، سپس برای دسته‌ای از آزمایش‌ها به آزمایشگاه فرستاده شدند. این آزمایش‌ها نشان دادند، که شمار قابل توجهی از این نمونه‌ها – یکی از هر چهار عدد، با 27 درصد – با آنچه سوپرمارکت‌ها بر روی برچسب‌هایشان نوشته بودند، همخوانی نداشتند. در عوض، این ماهی‌ها اغلب از یک نژاد مختلف و ارزانتر از قیمت برچسب‌ها بودند، که با توجه به شرایط پرورششان، ماندگاری زیادی نیز ندارند.

بر اساس این گزارش، برای مصرف‌کنندگانی که به طور ویژه، سه نوع ماهی lemon sole ، red snapper و grouper را خریداری می‌کنند، شانس بیشتری وجود دارد که ماهی‌های کاملا متفاوتی را، با این برچسب‌ها بر رویشان، دریافت کنند. از میان این ماهی‌های خریداری شده:

– 28 درصد از آنها که برچسب Wild Salmon داشتند، در واقع Farmed Salmon و پرورشی بودند، که قیمت آنها کمتر از یک سوم قیمت نوع وحشی این ماهی است.

– 67 درصد از آنها که با برچسب Red Snapper به فروش رسیده بودند، حاوی یک ماهی کاملا متفاوت به نام Lane Snapper بودند، که گرچه از لحاظ ارزش غذایی به ماهی اولی شباهت دارد، از آن ارزان‌تر است. این گزارش همچنین می افزاید که ماهی‌های Lane Snapper یافت شده در بسته‌ها، میزان بالاتری از فلز سمی جیوه یافت شده است.

– و نزدیک به 88 درصد از ماهی‌هایی که با برچسب Lemon Sole برای فروش گذاشته شده بودند، در واقع حاوی ماهی متفاوتی به نام Swai بودند. این ماهی، از نژادی است که سریعتر به بلوغ می‌رسد و پرورش آن، از Lemon Sole ارزانتر تمام می‌شود.

باربارا. دی. آندروود دادستان کل ایالت نیویورک، در مورد یافته‌های به دست آمده می‌گوید: <این گزارش نشان می دهد که مسئله کلاهبرداری در فروش خوراک‌های دریایی، به یک یا دو مورد محدود نمی‌شود، بلکه یک مشکل جدی است که در سراسر ایالت گسترده شده است>.

دو سوم سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای که ماموران دادستانی نیویورک از آنها خرید کرده بودند، دستکم یک مورد برچسب‌گذاری دروغین در خود داشتند. در پنج مورد از این سوپرمارکت‌ها یعنی Food Bazaar ، Foodtown ، Stew Leonard’s ، Uncle Giuseppe و Western Beef میزان این برچسب‌گذاری‌های جعلی، از 50 درصد نیز بیشتر بود.

اما درون ایالت، مشکل برچسب‌های دروغین در شهر نیویورک، به بدترین حالت خود وجود دارد. به این ترتیب، مشخص گردید که 43 درصد از مواد خوراکی دریایی، که در سوپرمارکت‌های این شهر به فروش گذاشته شده‌ بودند، برچسب دروغین برخود داشتند. پس از شهر نیویورک، منطقه‌ لانگ آیلند با 41 درصد و وست چستر و راکلند با 32 درصد، در جایگاه دوم و سوم میزان رواج برچسب‌گذاری جعلی، قرار گرفتند.

خانم آندر وود دادستان نیویورک، در این مورد می‌گوید: <ما قرار است پلیس را وارد این ماجرا کنیم اما مصرف‌کنندگان نیز باید خود هشیار باشند. آنها باید از سوپرمارکت شان بخواهند که با برداشتن گام‌های جدی در زمینه کنترل کیفیت خوراک‌های دریایی خود، احترام و ارزشی را که برای مشتریان قائل هستند، نشان دهند>.

اما کلاهبرداری در فروش ماهی، محدود به ایالت نیویورک نیست و نبود نظارت کافی و حفره های قانونی، باعث شده که این مسئله، در سطح ملی به انجام رسد. در سال 2013، بنیاد Oceana که یک بنیاد غیرانتفاعی فعال در زمینه‌ محافظت از اقیانوس‌ها است، 1215 نمونه ماهی مختلف راف از فروشگاه‌های سراسر آمریکا خریداری کرد و آنها را مورد آزمایش ژنتیک قرار داد. این آزمایش‌ها مشخص کرد که، 59 درصد از ماهی‌هایی که با برچسب Tuna یا ماهی تن به فروش می‌رسیدند، در واقع ماهی‌های دیگر و ارزانتری بودند. در یک نمونه مشابه، 84 درصد از ماهی‌هایی که با برچسب White Tuna به فروش می‌رسیدند، در واقع ماهی Scolar بودند؛ ماهی که مصرف آن می‌تواند مشکلات معده و روده‌ای به همراه داشته باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 5
  • 0
  • 7
  • 0
  • 21
  • 0
  • 9
  • 0