اخباراخبار کانادا

آیا مالیات کربن، بار مضاعف بر دوش خانوارهای کانادایی است؟

 

اتاوا- توجیه دولت لیبرال کانادا در دفاع از مالیات کربن این بوده است که هزینه این مالیات برای اکثر خانوارهای کانادایی سنگین نخواهد بود و تخفیف های در نظر گرفته شده سالانه بیشتر از هزینه استفاده از سوخت های فسیلی می باشد. مضاف بر اینکه، میزان تخفیف ها در چهار استانی که دولت فدرال مالیات کربن خود را بر آنها تحمیل کرده است، در سال 2021 افزایش خواهد یافت. 

ادعای لیبرال ها مبنی بر اینکه اکثر خانوارها از مالیات کربن نفع خواهند برد، درست است. اما این محاسبات شامل برخی هزینه های قابل توجه نبوده و شامل خانوارهای با درآمد بالاتر نخواهد بود. 

در حال حاضر مشخص نیست که با افزایش مالیات کربن، عادات مصرف انرژی توسط مصرف کننده چگونه تغییر می کند. در حال حاضر، خانوارهای با درآمد بالاتر، مالیات کربن نسبتا بیشتری می پردازند،  زیرا مصرف انرژی آنها بیش از حد متوسط ​​است. اگر مصرف کنندگان، مصرف سوخت های فسیلی را کاهش ندهند، می توانند به صف خانوارهایی که هزینه بالاتر را می پردازند ملحق شوند. 

تخفیف در نظر گرفته شده برای بزرگسالان انتاریویی در سال 2020، هزینه های اضافی ناشی از قیمت گذاری کربن را برای 3379 لیتر بنزین پوشش می داد. اما این تخفیف تا سال 2030 فقط روی 2686 لیتر بنزین پرداخت خواهد شد. این نشان می دهد که تخفیف ها با سرعت کمتری نسبت به نرخ مالیات افزایش می یابند. این بدان معناست که یک فرد بزرگسال در انتاریو، می بایست کمتر رانندگی کند؛ از یک وسیله نقلیه کم مصرف استفاده کند و یا مالیات کربن بیشتری بپردازد. 

در حال حاضر، این ادعا که قیمت کربن فدرال بار مضاعف برای اکثریت خانوارهای کانادایی نخواهد بود، تحت بررسی است. آمار و ارقام ماه گذشته نشان می دهد که مالیات کربن پرداخت شده طی سال مالی آینده که از اول آوریل آغاز می شود، در انتاریو، مانیتوبا، ساسکاچوان و آلبرتا افزایش خواهد یافت.

 

 

جاناتان ویلکنسون، وزیر محیط زیست فدرال طی مصاحبه اخیر ادعا کرد که انتظار دارد چهارپنجم از خانوارها حداقل به میزان مالیات کربن، تخفیف دریافت کنند. این یعنی، میزان مالیات کربن 20 درصد از خانوارها از تخفیف های دریافتی بیشتر خواهد بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست