مقالاتمقالات اجتماعی

آیا قوه بینایی رانندگان همیشه به اندازه کافیست؟ 

لنگیس میشاد- استاد دانشکده چشم پزشکی دانشگاه مونترال 

رخداد اندوهبار اخیر در بزرگراه 440 در نزدیکی مونترال که به مرگ چهار نفر منجر شد، دولت استان کبک را بر آن داشته که در پی بهترین راه های بهبود وضعیت جاده ها/ راه ها و پیشگیری از پیش آمدن دوباره چنین حوادثی باشد. البته تحقیقات پیرامون این حادثه به مهمترین ابزار رانندگی ایمن و بی خطر یعنی قوه بینایی اشاره ای نکرده است. اما مؤسسه کچران در تحلیل سال 2014 خود آورده که برای ارزیابی رانندگی، بینایی مهمترین منبع اطلاعات به شمار می رود. کمااینکه دید ضعیف رانندگان یکی از دلایل بسیاری از تصادفات است. علل بالقوه نارسایی دید که از جمله شامل آب مروارید و آسیب شبکیه به سبب ابتلاء به بیماری قند/ دیابت می شود، کاملا شناخته شده هستند. کمااینکه اگر مثلا چشم راننده ای به آستیگمات مبتلا باشد و عینکش را نزند (که زیاد هم پیش می آید)، نمی تواند مسافت های دورتر را خوب ببیند. 

جوانان هم بله

گرچه معمولا مشکلات دید با بالارفتن سن و سال افزایش پیدا می کنند، اما برخی از رانندگان جوان هم از اینگونه مشکلات دارند. کمااینکه بیش از 200 هزار تن از اهالی استان کبک دچار مجموعه ای از انواع مشکلات چشمی هستند. چنین ابتلائی به این معنی و مفهوم می باشد که هر بار کسی به جاده می زند، احتمال دارد با راننده ای روبرو شود که نوعی مشکل بینایی دارد، که جانش را در مخاطره قرار می دهد. 

بیشتر مشکلات چشمی تنها از طریق معاینه کامل از سوی چشم پزشک مشخص می شوند. این امر به ویژه در مورد آسیب شبکیه به سبب ابتلاء به بیماری قند و زخم های چشم صدق می کند. 

مقررات سهل انگارانه 

در حالی که علم اهمیت قوه بینایی در رانندگی را تأیید می کند، ادارات مسئول وضع مقررات مربوطه این مهم را نادیده می گیرند. کمااینکه مقررات موجود تنها مستلزم بررسی های نامناسب و یا دیرهنگام در مورد شرایط بینایی رانندگان هستند. مثلا آزمایش های به عمل آمده در مراکز خدمات هیئت بیمه استان کبک برای صدور مجوزهای موقت خیلی متخصرند، و مسائل بنیادین در پیوند با سلامتی چشم را نادیده می گیرند. این مراکز برای اکثر رانندگان، مدتی بسیار بعد آزمایش های فراگیر را الزامی می دانند. 

در عین حال برخی از استان های دیگر از جمله آلبرتا و انتاریو مقررات سفت و سخت تر و بیشتری دارند. هیچ دلیل هم برای تفاوت مقررات در بین نیست. زیرا مخاطرات در همه جا یکسانند. بنابراین منطقا کبک نیز باید مقررات مشابهی وضع کند.

توصیه هایی که ناشنیده گرفته می شوند

کمبود مقررات لازم جامعه چشم پزشکی کبک را بر آن داشت، تا در نشست رایزنی وزارت ترابری دولت استان در سال 2017 توصیه های ویژه ای ارائه کند. این جامعه از جمله آزمایش قانونی برای رانندگان دارای گواهینامه های پایه های 5 و 6 را دست کم برای افراد 70 ساله و در صورت امکان حتی 65 ساله پیشنهاد نمود. روندی که باید شامل آزمایش های کامل چشم و قوه بینایی باشد…. 

این توصیه ها که از نظر علمی موجه هستند، هنوز از سوی مقامات مربوطه به مرحله عمل درنیامده اند.

زمان اقدام عملی

سیاست سازان و ادارات دولتی باید با پذیرش قوه بینایی به عنوان عاملی کلیدی برای رانندگی ایمن و بی خطر، به بهبود شرایط راه ها/ جاده ها در سراسر کشور کمک کنند. 

ضرورت دارد رانندگان هم از طریق مراجعه منظم به چشم پزشکان خود، در راستای تحقق چنین امنیتی گام بردارند. همچنین در صورت ابتلاء به مشکلات چشمی که امکان دارد سبب کاهش دید و یا عدم کارایی چشم شوند، این مشکلات را به شکل مناسب درمان کنند. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0