مقالاتمقالات اجتماعی

آیا فاصله‌ جنسیتی دستمزدها در کانادا هم وجود دارد؟

یافته‌های یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که شکاف اختلاف نظر در میان مردان و زنان کانادایی، در مورد وجود و تعریف فاصله‌ جنسیتی دستمزدها (نابرابری دستمزدها میان زنان و مردان)، در حال بزرگتر شدن است. این بدین معنی است که اکنون مردان و زنان بیشتری به عدم وجود این نابرابری باور دارند. اما همین یافته‌ها نشان می‌دهد که هر دو جنس، موافقند که برابری دستمزدها باید توسط قانون تضمین شود. از دیگر یافته‌های این پژوهش، یکی این است که در میان زنان، گرایشات سیاسی آنها در درک و تعبیری که از برابری دستمزدها دارند، تاثیر بسزایی دارد.
در این نظرسنجی که توسط بنیاد Angus Reid و در میان هزار و پانصد نفر از کارگران و کارمندان کانادایی انجام گرفته، 8 نفر از هر 10 زن شرکت‌کننده (79 درصد) گفته‌اند که نابرابری جنسیتی دستمزدها، یک مساله‌ بسیار جدی در بازار کار کانادا به شمار می‌رود. بر همین اساس اما، تنها کمی بیشتر از نیمی از مردان شرکت‌کننده (51 درصد) با این نظر موافق هستند. این اختلاف نظر، در مورد پرسش‌های دیگر این نظرسنجی نیز قابل مشاهده است.
بنیاد Angus Reid در گزارشی پیرامون این نظرسنجی، می‌گوید: در میان تمام گروه‌های سنی، شمار کارگران مردی که باور دارند شکاف جنسیتی دستمزدها، بر پایه انتخاب‌هایی است که زنان می‌کنند و نه هیچ شکلی از تبعیض جنسیتی، دو برابر زنان است. اما میزان زنانی که به اهمیت این انتخاب‌ها در میزان دستمزد باور دارند، در حال افزایش است.
اما در میان کارگران مرد، مردان جوان نسبت به مردان سالمند، بیشتر به اهمیت انتخاب‌های زنان در زندگی، در ایجاد فاصله‌ جنسیتی دستمزدها باور دارند. 47 درصد مردان شاغل در گروه سنی 18 تا 34 سال بر اهمیت انتخاب‌ها باور دارند، در حالی که این میزان در گروه سنی 55 سال و بالاتر تا 33 درصد بوده و در حال افزایش است. در میان زنان، 76 تا 77 درصد از همه‌ گروه‌های سنی، به اهمیت انتخاب‌ها در تعیین دستمزدها باور ندارند.
شاچی کورل، مدیر عامل بنیاد Angus Reid در بیانیه‌ای می‌گوید: این الگوهای اختلاف نظر، ممکن است نشان‌دهنده‌ این باشد که یکی از دو جنس، یا باور قوی تری نسبت به این موضوع دارد و یا اینکه تاثیر بیشتری از این موضوع در زندگی‌اش گرفته است. او خاطرنشان می‌کند که پژوهش‌های مشابه در مورد موضوعاتی مانند باور به جنبش MeToo نیز، تفاوت‌هایی را در میان دو جنس نشان داده است.
تعبیر زنان از نابرابری جنسیتی دستمزدها و باور یا عدم باور آنها به این موضوع، ظاهرا به شدت تحت تاثیر گرایشات سیاسی آنها قرار دارد. برای نمونه، در حالی که 16 تا 17 درصد از زنان در همه‌ گروه‌های سنی باور دارند که فاصله‌ دستمزدهای زنان و مردان به خاطر انتخاب‌های خود زنان روی می‌دهد، یک‌سوم زنانی که خود را هوادار حزب محافظه‌کاران پیشرو کانادا (Progressive Conservatives) معرفی می‌کنند، با این نظر موافق هستند. با این حال، حدود 10 درصد از زنانی که خود را هوادار حزب لیبرال و یا NDP می‌دانند نیز، با این نظر موافق هستند.
اما نظر زنان و مردان شرکت‌کننده، هنگامی همسو می‌شود که سخن از قانونگذاری برای پیشگیری از ایجاد فاصله در دستمزدهای دو جنس به میان می‌آید. در اینجا، 82 درصد از زنان و 58 درصد از مردان، از این مساله حمایت می‌کنند که بنگاه‌های اقتصادی که بیش از 25 نفر کارگر و کارمند دارند، مجبور باشند گواهینامه‌های در زمینه‌ برابری دستمزدها کسب کنند.
این نظرسنجی نشان داده که 21 درصد از زنان و 13 درصد از مردان باور دارند که نابرابری دستمزدها را در محل کار خود دیده‌اند. کورل می‌گوید: بیشتر کانادایی‌ها باور دارند که این موضوع، ارتباطی با جنسیت کارگران و کارمندان ندارد. بسیاری شخصا با این مساله سر و کار ندارند و تاثیر آن بر زندگی خود را ندیده‌اند، اما باور دارند که اگر این موضوع حقیقت داشته باشد – جدای از شخصی بودن و یا نبودن آن– بحثی جدی بر انصاف و عدالت اجتماعی در کانادا مطرح می‌کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 5
  • 0
  • 7
  • 0
  • 21
  • 0
  • 9
  • 0