اخباراخبار جهان

آیا عامل قتل ناموسی زن جوان فلسطینی به کانادا فرار کرده است؟ 

اتاوا- وزارت امور خارجه کانادا از کارکنان دفاتر خود در رام الله و تل آویو خواسته است تا درباره مکان ایهاب غریب که متهم به قتل ناموسی خواهر 22 ساله اش عسرا غریب می باشد، تحقیق کنند. دولت در واقع می خواهد بداند آیا مظنون به honor killing وارد کانادا شده است یا خیر؟ وزارت مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا نیز مشغول بررسی می باشد. 

ایهاب غریب یکی از عاملان قتل وحشیانه خواهرش عسرا غریب می باشد. جنایتی که خشم و انزجار عمومی را در کرانه غربی سبب شده است. بسیاری از رسانه های محلی ادعا کرده اند که ایهاب مقیم کاناداست و پس از ارتکاب قتل به کانادا بازگشته است. اما مقامات کانادایی هنوز مدرکی دال بر حضور غریب در کانادا به دست نیاورده اند. 

عسرا غریب، آرایشگر ساکن شهرکی در حومه بیت لحم (واقع در کرانه غربی) 22 آگوست در پی حملات وحشیانه پدر و برادرانش به قتل رسید. او برای فرار از مهاجمان و نجات جانش از پنجره بیرون پرید ولی از ناحیه ستون فقرات دچار آسیب دیدگی شدید شد و به بیمارستان منتقل شد. پدر و برادران او به بیمارستان آمده و پرستاران و کادر درمانی را از اتاق عسرا بیرون کردند. شاهدان عینی فریادهای عسرا را که تقاضای کمک می کرد شنیدند. به دلیل نامعلوم، مسوولین بیمارستان عسرا را به خانواده اش تحویل دادند. اما او چند روز بعد در خانه درگذشت. خانواده غریب نزد پلیس مدعی شدند که عسرا جن زده شده بود و در اثر حمله قلبی فوت کرد. جرم زن جوان این بود که فیلم ویدیویی از دیدار با نامزدش را در اینستاگرام به اشتراک گذاشته بود. مقامات فلسطینی در اقدامی نه چندان سریع، برخی اعضای خانواده را مورد بازجویی قرار دادند. 

متاسفانه سالانه هزاران زن و دختر جوان قربانی خشونت خانگی شده و به بهانه حفظ شرافت و آبروی خانواده توسط اعضای خانواده و بستگان مرد خود کشته می شوند. صندوق جمعیت سازمان ملل، آمار قربانیان را سالانه 5 هزار نفر اعلام کرده است. 

جنایت های ناموسی به ارتکاب خشونت و قتل زنان یک خانواده به دست مردان خویشاوند خود گفته می شود. این زنان به علت ننگین کردن شرافت خانواده مجازات می شوند. این ننگ موارد گوناگونی را شامل می شود از جمله خودداری از ازدواج تحمیلی، قربانی تجاوز جنسی بودن، طلاق گرفتن، رابطه با جنس مخالف، ارتکاب زنا و غیره. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0