اخباراخبار کانادا

آیا شهرهای کانادا آمادگی هجوم اسکوترهای برقی را دارند؟

تورنتو- با اینکه اسکوترهای برقی یا e-scooter، سبک، سریع و به شدت محبوب می باشند، اما از سوی بسیاری از ساکنان شهرهای بزرگ، مزاحم تلقی می شوند. با توجه به همه گیر شدن روزافزون این اسکوترها، سیاستگذاران کانادایی برای تدوین مقررات مربوط به تردد آنها در شهرهای کشور تلاش می کنند.

موضوع صحبت ما دوچرخه های شبیه Vespa یا اسکوترهای چهارچرخی که توسط معلولین مورد استفاده قرار می گیرند نیست، بلکه اسکوترهای دو چرخ باریکی است که دارای یک موتور و دسته می باشد و با سرعت 20 تا 30 کیلومتر در ساعت حرکت می کند.

این اسکوترها در خیابان های ده ها شهر جهان به راه افتاده اند. با اینکه اکثرا مالک خصوصی دارند، اما شرکت هایی نیز وجود دارند که آنها را به متقاضیان کرایه می دهند. این اسکوترهای کرایه ای هستند که مقامات شهری را با یک معضل جدی روبرو کرده اند. با اینکه کانادا تا به اینجا از دور نظاره گر ماجرا بوده است، اما از ماه آینده می توان آنها را در خیابان های مونترال مشاهده نمود. اعضای یکی از کمیته های شهری ادمونتون نیز پیشنهاد مجاز شدن تردد اسکوترهای برقی را مطرح کرده است. شورای شهر اتاوا، آوریل سال جاری اعضای خود را موظف به تحقیق و بررسی مقررات موجود پیرامون تردد اسکوترهای برقی کرایه ای و پارک آنها در معابر عمومی، نمود.

این نگرانی وجود دارد که همه گیر شدن اسکوترهای برقی، شهروندان را از پیاده روی منصرف کند. مشکل بعدی اختصاص مکان مناسب برای توقف و پارک اسکوترهاست. کاربران این وسایل نقلیه می توانند پس از کرایه و استفاده آن را در سطح شهر رها کنند، تا کاربر بعدی اسکوتر را تحویل بگیرد. علیرغم وجود این ابهامات و نگرانی ها، بسیاری از صاحبنظران امور شهری، همه گیر شدن اسکوترها را اجتناب ناپذیر تلقی می کنند.

 

Behnam Marfou

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!