صفحه اصلی / مقالات / آیا سلفی های بدون آرایش واقعا می توانند الهام بخش باشند؟

آیا سلفی های بدون آرایش واقعا می توانند الهام بخش باشند؟

banner-niazmandiha2

برای میلیون ها کاربر رسانه های اجتماعی، سلفی گرفتن و پست کردن آن، به یک امر روزانه تبدیل شده است. تا همین اواخر، انتشار عکس های بدون آرایش و فیلتر نشده، چندان رایج نبود. اما مدتی است برخی از چهره های مشهور، ایده <زیبایی طبیعی> را ترویج کرده و با انتشار سلفی های بدون آرایش، خود را الگوی دیگران قرار داده اند.

بسیاری از زنان مشهور، از آلیشا کیز و کریستی تیگن گرفته تا  لیدی گاگا، کایلی جنر، هایدی کلوم و گل گدوت، عکس های آرایش کرده خود را از اینستاگرام حذف کرده و آنها را با عکس های بدون آرایش جایگزین کرده اند. با اینکه این عکس ها زیبا هستند، اما چندان الهام بخش نیستند زیرا برخلاف هدف شان، اعتماد به نفس را تداعی نمی کنند و صرفا نشاندهنده زیبایی طبیعی این خانم ها هستند.

در تئوری، تلاش برای اصلاح برداشت های کلیشه ای از مفهوم زیبایی، قابل تحسین است، اما همانطور که گفته شد این عکس ها می توانند مشکل ساز باشند. اما مشکل چیست؟

بر خلاف بسیاری از زنان معمولی بدون آرایش، بر صورت هیچ یک از این زنان طراز اول، لکه پوستی، چین و چروک و آکنه دیده نمی شود. آنها در نگاه اول هم بی نقص به نظر می رسند. اما واقعیت این است که این عکس ها، علیرغم زیبا و قدرتمند بودن، می توانند مضر باشند. زیرا ممکن است این برداشت را در ذهن بیننده ایجاد کنند که زیبایی طبیعی یعنی این!

آنچه که در مورد سلفی های بدون آرایش زنان مشهور از آن صحبت نمی شود، مژه مصنوعی، بوتاکس، فیلر لب، ابروهای دست کاری شده و فیشال هایی است که این زنان بابت شان هزاران دلار خرج کرده اند. این ها کارهایی هستند که خانم های معمولی از عهده پرداخت هزینه آن بر نمی آیند. هر جلسه فیشال، برای خانم های مشهور بین 900 تا 1 هزار و 500 دلار تمام می شود.

شاید بهتر باشد، چهره های مشهور به جای انتشار سلفی های بدون آرایش، در مورد درمان ها و یا عمل های جراحی که انجام داده اند، شفاف سازی کنند. اینطور فکر نمی کنید؟

hamidreza-safipour

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *