علم و دانش

آیا حاضرید بدن تان را پس از مرگ برای پیشرفت علم اهدا نمایید؟

در فرایندی که whole body donation یا اهدای کامل بدن نامیده شده، پس از مرگ، بدن به موسسات پژوهشی و دانشگاه ها اهدا می شود تا در تحقیقات پزشکی درباره بیماری هایی مانند دیابت، نارسایی قلبی، آلزایمر و غیره و آموزش دانشجویان دانشکده های پزشکی مورد استفاده قرار بگیرد.

بسیاری از مردم به دلایل مختلف این گزینه را به جای کفن و دفن یا سوزاندن جنازه شان انتخاب می کنند. از جمله سنگین بودن مخارج تدفین. اما برخی دیگر با انگیزه کمک به پیشرفت علم این تصمیم را می گیرند. آنها می خواهند پس از مرگ نیز به نوعی برای جامعه مفید باشند. بر اساس آمار منتشر شده، کمتر از 20 هزار نفر در آمریکا، بدن شان را پس از مرگ به مراکز تحقیقاتی و دانشگاه ها اهدا می کنند. با اینکه وزارت بهداشت و درمان آمریکا، آمار دقیق اهدای عضو در کشور را در اختیار دارد، اما آمار اهدای بدن کامل ثبت و ردیابی نمی شود.

تقریبا 90 درصد متقاضیان اهدای کامل بدن واجد شرایط تشخیص داده می شوند. برخلاف اهدای عضو، ابتلا به بیماری هایی مانند سرطان، دیابت، نارسایی قلبی و کهولت سن، مانع محسوب نمی شود. اما ابتلا به برخی از بیماری های عفونی مسری می تواند مانع اهدای کامل بدن بشود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان