فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

آیا جیمز باند زن، به روی پرده خواهد رفت؟

bahman-azimi-gif

شرایط ساخت فیلم جدید  جیمز باند کمی لرزان به نظر می رسد؛ کارگردان فیلم، 14 هفته پیش از آغاز فیلمبرداری، از پروژه خارج شد، تاریخ نمایش فیلم به عقب افتاد و چند سال پیش، بازیگری که نقش اول آن را بازی می‌کند، گفت حاضر است رگش را بزند ولی دوباره در این نقش بازی نکند.

اما یک مساله در مورد این کاراکتر، که پرداخته‌ ذهن ایان فلمینگ، نویسنده‌ بریتانیایی است، هرگز به لرزه نخواهد افتاد؛ مردانگی‌اش. باربارا بروکلی تهیه‌کننده‌ فیلم‌های جیمز باند، در گفتگویی با روزنامه‌ Guardian، گفته که این مجموعه فیلم، به راهی که مجموعه‌ Dr. Who رفته نخواهد رفت و جنسیت کاراکتر اصلی داستان را، از مرد به زن، تغییر نخواهد داد. او در این مصاحبه می‌گوید: <باند، مذکر است. کاراکتر او مردانه است و به شکل یک مرد نوشته شده و من معتقدم که او احتمالا برای همیشه، مرد خواهد ماند. باید هم همینطور باشد. ما مجبور نیستیم که همه‌ کاراکترهای مرد را، با کاراکترهای زن جایگزین کنیم. بیایید در عوض، کاراکترهای زن بیشتری بیافرینیم و داستان‌هایی بنویسیم که با این کاراکترها سازگاری داشته باشند>.

خانم بروکلی که 58 سال دارد، دختر آلبرت بروکلی و رئیس کمپانی Eon Productions است که مسوول استخدام و اخراج تمام عوامل اصلی تولید فیلم‌های جیمز باند است. او بود که در توییت‌هایش، اعلام کرد که دنی بویل از پروژه‌ تولید فیلم خارج شده. او بود که ورود کارگردان جدید کری فوکوناگا را اعلام کرد و او بود که دنیل کریگ را قانع کرد که به ایفای نقش جیمز باند بازگردد. وی توضیح می‌دهد که جیمز باند هرگز نمی تواند یک کاراکتر فمینیستی باشد و می‌گوید: <به فیلم‌های آغازین این مجموعه نگاه کنید. این کاراکتر در دهه‌ 50 نوشته شده است، بنابراین مواردی در ذات این کاراکتر است، که احتمالا هرگز تغییر نخواهند کرد>.

او در عین حال تغییرات این کاراکتر را توضیح می‌دهد: <ببینید که باند، با تغییر زمانه، تغییراتی کرده است. به ویژه، پس از ورود دنیل کریگ، تغییر دیدگاه این فیلم‌ها به زن، بسیار روشن‌تر است>.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0