صفحه اصلی / اخبار / آیا تورنتو گنجایش تراکم جمعیت بیشتر را دارا می باشد؟

آیا تورنتو گنجایش تراکم جمعیت بیشتر را دارا می باشد؟

تورنتو- جواب این سوال از نظر کارشناسان موسسه Fraser Institute مثبت است. آنها می گویند که تراکم جمعیت تورنتو حتی در صورت افزایش 3 برابر، از جمعیت بروکلین در نیویورک کمتر خواهد بود.

ترافیک سنگین و آسمان خراش هایی که مانند قارچ سبز می شوند، نشانه های آشکار تراکم رو به رشد جمعیت تورنتو می باشند. اما همانطور که گفته شد، کارشناسان موسسه مورد اشاره معتقدند که تورنتو گنجایش جمعیت بیشتر را دارد. مرکز تحقیقاتی Fraser مستقر در بریتیش کلمبیا، تورنتو را در میان 30 شهر ثروتمند جهان با جمعیت حداقل 600 هزار نفر، در مکان نوزدهم قرار داد. شهرهای هنگ کنگ، پاریس و لندن به ترتیب با 25 هزار و 719 نفر، 21 هزار و 67 نفر، 11 هزار و 54 نفر در هر کیلومتر مربع، رده های اول تا سوم جدول متراکم ترین شهرهای جهان را، کسب کردند.

در هر کیلومتر مربع تورنتو، 4 هزار و 457 نفر زندگی می کنند. در مقایسه، در هر کیلومتر مربع در لندن و نیویورک، 11 هزار نفر و در توکیو 14 هزار و 796 نفر زندگی می کنند. جالب اینکه شهرهای ونکوور و مونترال، متراکم تر از تورنتو ارزیابی شده اند. زیرا در هر کیلومتر مربع 5 هزار و 493 نفر در ونکوور و 4 هزار و 916 نفر در مونترال ساکن هستند.

جوزف فیلیپوویچ، می گوید: شهرهای کانادا مانند تورنتو که در معرض بحران گرانی مسکن قرار دارند، گنجایش مسکن بیشتر، بخصوص ساختمان های مسکونی مرتفع را دارند.

اما ساخت آپارتمان های کوچک در برج های مرتفع، تنها راه افزایش تراکم یک شهر نیست. فیلیپوویچ برای توجیه نظریاتش، بروکلین (نیویورک) را مثال می آورد که در هر کیلومتر مربع خود 14 هزار و 541 نفر را جای داده است. در حالی که در بروکلین چندان از برج های مسکونی مرتفع خبری نیست و بیشتر واحدهای مسکونی آن را، تاون هاوس و ساختمان های مسکونی دو یا سه طبقه تشکیل می دهند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *