صفحه اصلی / اخبار / آیا تب گرانی مسکن به مونترال و اتاوا نیز سرایت کرده است؟

آیا تب گرانی مسکن به مونترال و اتاوا نیز سرایت کرده است؟

مونترال- آیا پس از مونترال و ونکوور، تب گرانی مسکن به سایر شهرهای کانادا نیز سرایت کرده است؟ کارشناسان RBC، می گویند که نشانه های ابتلا در اتاو و مونترال نیز نمایان شده اند. RBC، مقرون بصرفه بودن یا نبودن بازار مسکن را بر اساس سهم هزینه وام مسکن، مالیات بر ملک و آب و برق برحسب میانگین قیمت محلی مسکن، از درآمد ناخالص خانوار، ارزیابی می کند. این میزان در ونکوور 88 درصد و در تورنتو 78 درصد می باشد.

خوشبختانه اوضاع در اتاوا و مونترال به وخامت وضعیت دو شهر عمده کانادا نیست، اما این وضعیت در حال تغییر می باشد. زیرا خریدارانی که از بازارهای تورنتو و ونکوور ناامید شده اند، به این دو شهر روی آورده و می آورند. بازار مسکن اتاوا، در سال 2017 دوران پر رونقی را سپری کرد. اتاوا هم اکنون به <بازار فروشنده> تبدیل شده است. در حال حاضر هزینه مسکن 40 درصد درآمد ساکنان اتاوا را به خود اختصاص می دهد. میانگین قیمت املاک مسکونی در اتاوا از 360 هزار دلار در سال 2016 به 394 هزار دلار در سال جاری افزایش یافته است. کارشناسان Royal LePage ادامه روند افزایش قیمت طی سال 2018 را پیش بینی می کنند.

مونترال نیز شانس تبدیل شدن به مقصد ایده آل خریداران خارجی، بخصوص آسیایی را دارد. نرخ بی کاری در این شهر و بهبود وضعیت اقتصادی سبب رونق بازار مسکن مونترال شده است. طی سال 2017 میانگین قیمت املاک مسکونی در این شهر با 4 درصد افزایش از 350 هزار دلار به 365 هزار دلار رسید.  هزینه مسکن هم اکنون 45 درصد درآمد ساکنان مونترال را به خود اختصاص می دهد. مونترال نیز مانند اتاوا، به <بازار فروشنده> تبدیل شده است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *