اخباراخبار کانادا

آیا برنامه های ترودو و اندرو شیر برای بازار مسکن سبب گران تر شدن آن می شود؟ 

تورنتو- دنیل تنسر، تحلیل گر بازار مسکن در مقاله ای که در Huffington Post منتشر کرده است به تاثیر برنامه های پیشنهادی لیبرال ها و محافظه کاران برای بازار مسکن کانادا پرداخته است. تنسر می نویسد: هنگامی که ژان-ایو دوکلوس، وزیر أمور خانواده، کودکان و توسعه اجتماعی در دولت ترودو، أواخر آگوست در ریچموند هیل حاضر شد تا برنامه حمایتی دولت فدرال از خریداران بار اول را معرفی کند. ریچموند هیل یکی از مناطق شمال تورنتو است که با کمبود جدی مسکن اجاره ای روبرو میباشد. 

اندرو شیر، رهبر حزب محافظه کار نیز در وان (حومه تورنتو) حاضر شد تا برنامه حزب اش برای کمک به مقتاضیان خرید خانه را اعلام کند. وان نیز مانند ریچموند هیل با کمبود شدید مسکن اجاره ای روبر می باشد. 

با این وجود، عجیب بود که نه لیبرال ها و نه محافظه کاران برنامه ای برای حل بحران کمبود مسکن اجاره ای ارائه ندادند. در عوض آنها بر روی کمک به خریداران خانه متمرکز شدند. واقعیت تلخ این است که هیچکدام از برنامه های ارائه شده از سوی این دو حزب، بحران گرانی مسکن در کانادا را حل نمی کند. زیرا سیاست های ارائه شده به کاهش قیمت مسکن منجر نخواهد شد. در کشوری که دو سوم از خانوارهایش صاحبخانه هستند، معرفی سیاست هایی که از اجاره نشین ها حمایت کند، ریسک یا قمار سیاسی محسوب می شود. 

در گزارش هفته گذشته Royal Bank، به لزوم دو برابر شدن تعداد واحدهای اجاره ای در تورنتو برای پاسخگویی به نیاز روزافزون اشاره شده است.  

در گزارش BMO (بانک مونترال) نیز به افزایش 531 هزار و 500 نفری جمعیت کانادا طی سال گذشته اشاره شده است. این افزایش جمعیت مرهون مهاجران است و مهاجران و تازه واردان عمدتا اجاره نشین می باشند. با این حال اکثر واحدهای آپارتمانی ساخته شده در تورنتو، کاندو می باشند. 

 

 

تا به اینجا به نظر می رسد که تنها حزب نیودموکرات است که نقطه نظرات کارشناسان را مورد توجه قرار داده است و تامین مسکن اجاره ای بیشتر را در برنامه انتخاباتی اش قرار داده است. این حزب در صورت تشکیل دولت، 500 هزار واحد ارزان قیمت را طی 10 سال آینده خواهد ساخت. آنها همچنین تخفیف مالیاتی 5 هزار دلاری را برای اجاره نشین های کم درآمد در نظر گرفته اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *