علم و دانش

آیا اگزما مسری است؟ آنچه باید درباره این عارضه پوستی بدانید

تورنتو- عارضه اگزما به درستی درک نشده است. در اینجا به برخی از شایع ترین باورهای اشتباه در مورد آن اشاره می شود.

اگزما مسری است
دکتر آرون دراکر، متخصص پوست از بیمارستان Women’s College می گوید: <نمی توانید از قرار گرفتن در یک اتاق و یا تماس با پوست فرد مبتلا به اگزما، به آن مبتلا بشوید.>
علیرغم وجود مدارک علمی در مورد مسری نبودن اگزما، بسیاری از افراد مبتلا به این عارضه در ملاءعام با توهین و برخورد نامناسب روبرو می شوند.

اگزما تاثیر اندکی بر سلامتی فرد دارد
مطالعات اخیر نشان داده اند که اگزما یا atopic dermatities، می تواند کیفیت زندگی فرد را بیشتر از بیماری قلبی، دیابت و فشار خون، کاهش بدهد. ابتلا به اگزما، مانند ابتلای دائمی به chickenpox یا آبله مرغان است. بنابراین می توانید مجسم کنید که چقدر برای فرد عذاب آور است.

همه انواع اگزما با نرم کننده پوست قابل درمان هستند
استفاده از نرم کننده می تواند به بهبود وضعیت پوست کمک کند. با اینکه افراد مبتلا به نوع خفیف می توانند با استفاده از نرم کننده عارضه را تخفیف بدهند، اما این شامل همه افراد نمی شود. افراد مبتلا به اگزمای شدید، به پماد و کرم های دارویی تجویز شده توسط متخصص پوست نیازمند می باشند.

استرس عامل دچار شدن به اگزما می باشد
استرس به تنهایی عامل اگزما نیست. بلکه باعث تشدید شدن عارضه می شود. زیرا وقتی مضطرب هستید و خارش دارید، پوست تان را بیشتر می خارانید و خراش می دهید. این عمل می تواند اگزما را شدیدتر کند.

اگزما عارضه ای مزمن نیست
اگزما در طول زندگی بسیاری از بیماران ظاهر شده و برای مدتی ناپدید می شود. بنابراین عارضه ای مزمن است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0