صفحه اصلی / اخبار / آیا ازدواج رسمی جایگاه خود را در کانادا از دست داده است؟!

آیا ازدواج رسمی جایگاه خود را در کانادا از دست داده است؟!

تورنتو- بر اساس نتایج به دست آمده از نظرسنجی اخیر که با موضوع رویکرد کانادایی ها به ازدواج صورت گرفت، کمتر از نیمی از کانادایی ها ازدواج رسمی را برای زوج ها مهم تلقی می کنند.

از نتایج جالب اینکه اکثر افراد گروه سنی 18 تا 24 سال و افراد بالای 65 سال، ازدواج را بسیار مهم یا تا حدی مهم ارزیابی کردند. اما بسیاری از کانادایی ها آن را برای دوام یک رابطه رمانتیک و عاشقانه ضروری ندانستند. اکثر کانادایی ها همچنین معتقدند که زوج های دارای فرزند نیز مجبور به ازدواج رسمی نیستند.

با اینکه اقلیت های قومی، بیشتر از سایر کانادایی ها ازدواج را مهم ارزیابی کردند، اما در کل به نظر می رسد که ازدواج در حال از دست دادن جایگاه خود در کشوری است که به گفته اداره آمار، بیش از یک پنجم زوج های آن بدون ازدواج رسمی و تحت عنوان ازدواج عرفی یا غیررسمی ) (common law با یکدیگر زندگی می کنند. این تعداد، سه برابر بیشتر از تعداد ازدواج های عرفی در سال 1981 می باشد.

اولین بار در سال 2016، تعداد خانوارهای تک نفره، از تعداد زوج های دارای فرزند فراتر رفت. درصد 18 تا 34 ساله های متاهل از 56 درصد در سال 1971 به 21 درصد در سال 2011 کاهش یافت، اما در سال 2016 به 22 درصد افزایش یافت. شاچی کورل، مدیر اجرایی Angus Reid Institute با اشاره به این اعداد و ارقام می گوید: می بینید که تعداد قابل توجهی از این قشر سنی ازدواج را (چه  ثبتی و چه مذهبی) و حتی با وجود فرزند، مهم تلقی نمی کنند.

نکته جالب دیگر، تفاوت بین نگرش آمریکایی ها و کانادایی به <ازدواج> بود. نتایج نظرسنجی انجام شده در آمریکا حاکی از اهمیت ازدواج رسمی برای زوج های آمریکایی است. بیش از دو سوم شرکت کنندگان در نظرسنجی آن را مهم دانستند، ضمن اینکه حدود نیمی از آنها ازدواج را بسیار مهم ارزیابی کردند.

نظرسنجی انستیتوی Angus Reid طی ماه ژانویه سال جاری، به صورت آنلاین و با شرکت 1 هزار و 520 کانادایی انجام شد.

<

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *