Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / اخبار / آیا ارتش کانادا برای روبرو شدن با پهپادهای نظامی آماده است؟

آیا ارتش کانادا برای روبرو شدن با پهپادهای نظامی آماده است؟

اتاوا- سربازان کانادایی که تابستان امسال عازم کشور مالی می شوند، با تهدیدی جدید، در شکل پهپادهای معمولی که به دستگاه انفجاری هوایی تبدیل شده اند، روبرو خواهند شد. مدتی است که ماشین های پرنده بدون سرنشین مجهز به سلاح در درگیری های نظامی در مناطق مختلف جهان به کار برده می شوند. هفت سال قبل، شبه نظامیان لیبیایی یک < پهپاد drone/> کوچک ساخت کانادا را به قیمت 120 هزار دلار خریدند. قیمت این دستگاه ها آنقدر پایین است که همه گروه های شبه نظامی یا تروریستی قادر به خرید آنها هستند.

ویدیوی منتشر شده از یکی از گروه های شبه نظامی در مالی نشان می دهد که آنها نیز انواع درون های کوچک و بزرگ را در اختیار دارند. اکثر ویدیوهای تبلیغاتی این گروه توسط پهپاد فیلمبرداری شده اند. تا به اینجا بسیاری از گروه های شبه نظامی، از جمله گروه مورد اشاره در مالی از این وسایل پرنده بدون سرنشین برای نظارت و گشت زنی استفاده کرده اند، اما تبدیل کردن این دستگاه ها به سلاح بسیار ساده است.

با توجه به توسعه روزافزون سیستم های کنترل از راه دور، استفاده از این فناوری نزد گروه های شبه نظامی در حال افزایش می باشد. بنابراین از کار انداختن پهپادها و بالطبع خنثی کردن تهدیدات، ضروری می باشد. سال گذشته پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) 700 میلیون دلار بر روی آزمایش لیزرها و تورهای مخصوصی که  به آسمان پرتاب می شوند، هزینه کرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *