مقالاتمقالات اجتماعی

آیا آزادسازی ماری جوانا، جهانگردی کانابیس را در کانادا ایجاد خواهد کرد؟

bahman-azimi-gif

مصرف ماری جوانا که به آن <کانابیس> هم می‌گویند، در <کانادا> در حال قانونی شدن است و این موضوع، برخی را به فکر انداخته که ممکن است <کانادا> به مقصد تازه‌ علاقه‌مندان به مصرف این مواد تبدیل شود.

خانم <تینا فریزر>، سرمایه‌گذار و مدیر بنیاد CannaLaw در سازمان Brazeau Seller Law  واقع در شهر <اتاوا> است. وی می‌گوید به باور او، در این شکل جهانگردی که افراد برای مصرف مواد مخدر به یک مقصد می‌روند، پتانسیل گسترش و رشد بالایی وجود دارد. او می‌افزاید که این مساله به ویژه درباره‌‌ شمار آمریکایی‌هایی که به این سوی مرز سفر خواهند کرد، بیشترین نمود را خواهد داشت. <فریزر> آینده این صنعت را، با بنیانگذاری هتل ها و مسافرخانه‌هایی که کشیدن ماری جوانا در آنها آزاد است و همین‌طور تورهایی که به همراه یک سرآشپز خصوصی به انجام می‌رسد، بسیار روشن توصیف می‌کند. او می‌گوید: <اگر شما نزدیک به مرز ایالات متحده زندگی کنید و یا خانه‌ شما به مراکز تولید محصولات <کانابیس> نزدیک باشد و یا در منطقه‌ای زندگی کنید که آزادی بیشتری برای فروش این فرآورده‌ها وجود داشته باشد؛ می‌توانید از راه این شکل جهانگردی، اشتغال ایجاد کنید.اگر همه‌ این فاکتورها در یک جا وجود داشته باشند، ترکیب آنها می‌تواند آن منطقه را به یکی از مراکز تجاری جهانگردی کانابیس تبدیل کند>. خانم <فریزر> می‌افزاید: <به دلیل میزان بالای علاقه‌ مردم به ایجاد صنعت جهانگردی کانابیس، این نوع جهانگردی در کانادا به راه خواهد افتاد. مردم، سرانجام راهی برای انجام آن خواهند یافت>.

 

https://www.macleans.ca/wp-content/uploads/2018/08/MAC09_MARIJUANA02-1024×683.jpg

در سال 2017، در شهر <ویکتوریا> مرکز استان <بریتیش کلمبیا>، حدود 600 هزار جهانگرد از کشتی پیاده شده و وارد خاک <کانادا> شدند. این شمار بالا، این بندر را به شلوغ‌ترین بندر کشور تبدیل کرده است. برخی از این مسافرین، آمریکایی‌هایی بودند که آمده بودند تا از خدمات کمپانی‌هایی مانند Canna Tours استفاده کنند. این شرکت جهانگردی، بازدیدهایی از مراکز توزیع و تولید این ماده‌ مخدر در شهر <ویکتوریا> را به جهانگردان ارائه می‌دهد. این مشتریان، به وسیله‌ تاکسی‌های پدالی به این مراکز برده می‌شوند و سپس از آنها دعوت می‌شود که به پارک Beacon Hill بروند، و دسته‌جمعی به مصرف این ماده‌مخدر بپردازند. آقای <گوین سوریراس> بنیانگذار شرکت Canna Tours در این باره می‌گوید: <ما یک راهنمای تور هم داریم که به مهمانان، رستوران‌های مختلف را پیشنهاد می‌دهد. افزون بر این، ما با مراکز و صنایع شبانه‌ شهر ویکتوریا هم، در همکاری متقابل هستیم. ما بسته‌های پیشنهادی چندمنظوره برای این منظور داریم و مهمانی‌های پیش از ازدواج (بچلر پارتی) و جشن‌های خصوصی را نیز پوشش می‌دهیم>.

 

اما آیا در سطح کشور، تا کنون تسهیلاتی برای دسترسی آسان‌تر این جهانگردان به فرآورده‌های <کانابیس> صورت گرفته است؟

همچنان که به تاریخ قانونی شدن مصرف <ماری جوانا> در <کانادا> نزدیک تر می‌شویم، بیشتر استان‌ها و شهرستان‌های <کانادا> در حال تعریف کردن قوانین جدید و به ‌روز رسانی قوانین موجود هستند که قرار است خرید و فروش این ماده و فرآورده‌های آن را کنترل کنند. چیستی و چگونگی این قوانین هستند که ارزش اقتصادی جهانگردی <کانابیس> را در این استان‌ها، رقم خواهند زد.

 

برای نمونه <بریتیش کلمبیا> گفته محدوده ای برای تعداد مراکز فروش فرآورده‌های <کانابیس> در سرتاسر استان، چه خصوصی و چه عمومی، وضع نخواهد کرد. در همین حال، در <کبک>، تعداد پایین 20 مرکز فروش دولتی <کانابیس>، خرید و فروش این ماده را انجام خواهند داد. در <انتاریو>، دولت استانی جدید گفته که فروش <کانابیس> بدون نسخه‌ پزشک، تنها به صورت آنلاین و از طریق یکی از زیرمجموعه‌های شورای استانی مشروبات الکلی، در دسترس خواهد بود. دولت <انتاریو> گفته که این شرایط تا اپریل 2019 ادامه خواهد داشت و در آن زمان، طرحی دیگر برای خرید و فروش عمومی این ماده در سطح استانی، ارائه خواهد شد.

 

اما در آن سوی این معادله ایالت <کلورادو>ی آمریکاست. اکنون پنج سال است که مصرف تفریحی <ماری جوانا> در این ایالت قانونی است و فروش آن در اختیار بازار آزاد می‌باشد. اکنون، 300 مرکز فروش، در سراسر این ایالت – که جمعیتی پنج میلیون نفری دارد– به فروش فرآورده‌های این ماده می‌پردازند. اما نظرسنجی یک شرکت تحقیقات بازار در ایالت <ایندیانا> نشان داده که، صنعت جهانگردی این ایالت، تاثیر کمی از این مساله گرفته است.

 

اما <سوریراس> بنیانگذار Canna Tours می گوید آینده‌ کانادا، به رنگ <ماری جوانا> خواهد بود. او می‌گوید: <ما به یک آمستردام جدید، تبدیل خواهیم شد>.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 5
  • 0
  • 7
  • 0
  • 21
  • 0
  • 9
  • 0