مقالاتمقالات اجتماعی

آژانسی برای یاری به مهاجران جهت آمادگی برای بازار کار 

یکی از عمده ترین کارهای دفاتر گوناگون و از جمله شعبه تورنتوی آژانس موسوم به مهارت ها برای تغییرات این است، که موقعیت های خوب استخدامی را به تازه واردان به کانادا ارائه می دهند. اما اقدام ارزشمند دیگرشان برنامه در نظر گرفتن مربی برای این تازه واردان می باشد. مربیانی که از درون صنعت های مربوطه را درک می کنند.

همراه کردن مربی از سوی برنامه شعبه تورنتوی آژانس مورد اشاره از 25 سال پیش تاکنون در روند جاافتادن، گسترش مهارت های زبانی (مانند زبان انگلیسی) و… به متخصصان دارای مهارت، و تحصیل کرده و آموزش دیده در خارج از کشور یاری رسانده، و در نتیجه سبب اشتغال آنها در سمت های خیلی خوب شده است. همچنین به اینگونه افراد کمک کرده، درک بهتری از فرهنگ محل کارهای خود داشته باشند.

در ادامه بگونه ای چکیده به سه نمونه پرداخته می شود: 

سنتاجی 

دست اندرکاران برنامه مورد اشاره خاویر منادیپ مهندس راه و ساختمان جاافتاده و مشغول به کار در کانادا را به عنوان مربی به سنتاجی وصل کردند، که خودش هم در برون از کانادا مهندس راه و ساختمانی با بیش از 13 سال سابقه کار در حوزه تخصصی اش بود. در خلال مدت مربوطه سنتاجی توانست، بیشتر در مورد چگونگی استفاده از مهارت های عمده مهندسی در روند جاافتادن موفقیت آمیز بیاموزد. همچنین با راهنمایی و تشویق مربی اش برای کارفرمایان حوزه کاری مربوطه درخواست اشتغال ارسال کرد، که به نوبه خود سبب یافتن کار در همین حوزه شد… وی اینک در حال اتمام نخستین کار محوله است، که برجی 52 طبقه می باشد.  

 

 

نبیل 

نبیل در خارج از کانادا وکیل دعاوی بود. او با کمک برنامه مورد اشاره به ران بوت همتای کانادایی خویش وصل گردید، که بازنشسته شده بود. اما بگونه ای فعال مربیگری نبیل را انجام می داد، و با تشویق هایش سبب شد نبیل برای اشتغال در حوزه مربوطه درخواست کار بفرستد. سرانجام سختکوشی، عزم جزم، روحیه مثبت و قابل انعطاف بودن نبیل باعث شدند، در حوزه کاری خویش اشتغال پیدا کند. اما از آن پس هم این دو به تماس شان ادامه دادند. کمااینکه ران بوت از جمله به وی در روند گرفتن مجوز انجمن وکلای انتاریو کمک کرد.

سلیا

سلیا در هنگام ورود به کانادا برگه چکیده تجربیات/ رزومه خود را به همراه داشت. زیرا از پیش درباره چند سازمان که می توانست برایشان کار کند، تحقیق به عمل آورده بود. اما خیلی زود دریافت، بازارهای کار کانادا و برزیل با هم تفاوت های چشمگیر دارند. سرانجام از وجود برنامه مذکور آگاه شد. در ادامه با کمک مربیان مربوطه چگونگی درست نوشتن رزومه و فرم های درخواست شغل برای سمت های ویژه ای را آموخت، که مایل بود در آنها اشتغال یابد. درادامه کمک ها و راهنمایی های دیگر این مربیان و پشتکار خودش سبب شدند، که به عنوان مدیر سلامتی و ایمنی شرکت موسوم به نیاگارای مدرن مستقر در تورنتو اشتغال پیدا کند.

در صورتی که شما خواننده گرامی مایلید از برنامه مورد اشاره بهره مند شوید، می توانید مستقیما در این پیوند skillsforchange.org/mentor-form ثبت نام کنید. همچنین برای آگاهی های بیشتر با شماره تلفن 416-658-3101 داخلی 0 تماس بگیرید، یا به این نشانی ایمیل بفرستید: mentoring@skillsforchange.org  

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *