مقالاتمقالات اقتصادی

آنچه باید پس از اعلام ورشکستگی انجام دهید

از: آلن ویلسون – کارشناس مسائل مالی

ورشکستگی، وضعیتی است که افرادی که بدهکاری مالی دارند را بسیار هراسان می‌کند. شکی نیست که افزایش و رشد بدهی‌های مالی، می‌تواند مشکلی بزرگ و جدی به شمار رود، اما این مشکل را می‌توان با اعلام ورشکستگی از سر راه برداشت. بیشتر افراد، ورشکستگی را به صورت زنجیری می‌بینند که به دور پای آنها پیچیده است؛ زنجیری که در ادامه‌ زندگی شان با آنها خواهد ماند. 

احتمالا اگر در دو دهه پیش از این زندگی می‌کردید، ورشکستگی برایتان چنین چهره‌ منفی و آبروریزی به همراه داشت، اما آن شرایط اکنون تا حد زیادی تغییر کرده است. در زمان حاضر، بیرون آمدن از زیر بار خردکننده‌ بدهی‌های مالی امکان پذیر است، و حالا اعلام ورشکستگی، روشی است که به وسیله‌ آن، افرادی که مشکلات مالی عمیقی دارند، می‌توانند زندگی جدیدی را آغاز کنند. اگر شما در لبه‌ اعلام ورشکستگی قرار دارید (یا اگر قبلا آن را اعلام کرده‌اید) این‌ها گام‌های بعدی است که باید بردارید تا از متلاشی شدن زندگی تان جلوگیری کنید:

برای بودجه‌ای که دارید برنامه‌ریزی کنید

به یاد داشته باشید یکی از دلایلی که شما را به ورشکستگی کشانده است، این بوده که در مورد پول و مخارج خود دقت کافی را نداشته‌اید. شما باید در مسیر پیش‌ رویتان، این مساله را برطرف کنید تا دوباره این اشتباه را تکرار نکنید. برای این منظور، باید یک برنامه‌ کامل برای درآمدها و هزینه‌هایتان بریزید و تا حد امکان به آن وفادار بمانید. تلاش کنید که تا حد امکان خریدهایتان را با پول نقد انجام دهید و از پرداخت آنلاین و یا از طریق کارت اعتباری خودداری کنید. استفاده از کارت در این شرایط خطرناک است و کنترل برخی خریدهای غیرضروری را دشوار می‌کند.

 

 

تجملات را فراموش کنید

در برنامه‌ریزی که برای پولتان می‌کنید، تنها ضروریات و حداقل‌ها را لحاظ کنید. به یاد داشته باشید که فعلا نخواهید توانست از تجملاتی که پیشتر در زندگی تان داشتید، استفاده کنید. این کار آسانی نیست، اما اگر می‌خواهید به شرایط تثبیت‌شده برسید، باید فعلا مخارج غیرضروری خود را تا حد امکان، محدود کنید.

حواس تان به قبض‌هایتان باشد

اگر در پرداخت قبوض برق و آب و گاز خود تاخیر کنید، شرکت‌های تامین‌کننده‌ این خدمات، گزارش تاخیر شما را ارسال می‌کنند و این موضوع بر امتیاز اعتباری شما تاثیر خواهد گذاشت. مراقب باشید که همه‌ قبض‌ها را کامل و سروقت پرداخت کنید و از تاخیر در این زمینه بپرهیزید تا مشکلات تان را بیشتر نکنید. پرداخت کردن سروقت قبض‌ها، یکی از کارهایی است که می تواند امتیاز اعتباری شما را در عرض چند ماه، بهبود دهد. افزون بر این، همینطور که زمان سپری می‌شود، گزارش اعتباری خود را گاه به گاه چک کنید و اطمینان حاصل کنید که اطلاعاتی که در آن ثبت شده، دقیق و کامل هستند.

از شرکت‌هایی که وعده‌ ترمیم اعتبار بانکی می‌دهند، دوری کنید

به یاد داشته باشید که شما تنها کسی هستید که می‌توانید امتیاز اعتباری تان را ترمیم کنید و بهبود دهید. اگر دیدید شرکتی است که وعده‌ ترمیم اعتبار بانکی شما را می‌دهد، این به احتمال زیاد یک روش کلاهبرداری است که قصد دارد پول شما را از جیب تان بیرون بکشد. در واقع راه‌های زیادی وجود ندارد که بتوانید به وسیله‌ آنها، امتیاز اعتباری خود را، سریع تر از روند معمول آن، ترمیم کرده و بهبود دهید. بنابراین، پرداخت پول به شرکت‌های طرف سوم، هیچ سودی به حال شما و وضعیت مالی شما نخواهد داشت. پس مراقب آنها که می‌خواهند به شما حقه بزنند باشید.

اگر از برنامه‌های مالی که تهیه کرده‌اید، با یک روند ثابت پیروی کنید، سرانجام راهی خواهید یافت تا بتوانید به زندگی سابق خود برگردید و آن را بازسازی نمایید. دیگر نیازی نیست نگران باشید، چرا که بدترین اتفاق زندگی مالی‌تان پیشتر افتاده و اکنون بخشی از گذشته است. فقط اطمینان حاصل کنید که امتیاز اعتباری‌تان، هر چه زودتر به سطح عادی خود بازگردد. دشواری‌ها را تحمل کنید تا بتوانید از این دوران سخت گذر کرده و به زندگی عادی بازگردید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *