اخباراخبار کانادا

آنچه باید درباره جریمه رانندگی با حواس پرت و استفاده از تلفن بدانید

انتاریو- از ابتدای ژانویه 2019، رانندگان متخلف از قانون که در حین رانندگی از تلفن همراه استفاده کنند، با جریمه سنگین  حداقل 615 دلار + توقیف 3 روزه گواهینامه (تخلف بار اول) + درج 3 امتیاز منفی در سابقه رانندگی روبرو خواهند شد. چنانچه به برگ جریمه اعتراض داشته و در دادگاه بازنده شوید، این مبلغ به 1 هزار دلار افزایش خواهد یافت. در صورت تخلف بار دوم، به مدت 7 روز و بابت تخلف بار سوم مدت 30 روز گواهینامه خود را از دست خواهید داد.

اما با توجه به قوانین جدید، انجام کدام عمل در حین رانندگی Distracted Driving تلقی خواهد شد؟

در انتاریو، نگه داشتن تلفن در حین رانندگی، از جمله در دست داشتن آن پشت چراغ قرمز جرم محسوب می شود. اگر تلفن روی پایه نصب شده باشد، می توانید فقط برای جواب دادن به تماس تلفنی یا قطع کردن آن، صفحه مانیتور را لمس کنید. اما مجاز به ارسال تکست، شماره گرفتن، بالا و پایین کردن لیست موزیک، وارد کردن آدرس مقصد نیستید. تنها پس از پارک کامل اتومبیل در مکان امن می توانید این کارها را انجام بدهید. در موارد اضطراری، راننده مجاز به گرفتن شماره 911 روی تلفن می باشد. اما توقف اتومبیل در حاشیه جاده و مکانی امن در این هنگام نیز توصیه می شود.

این قانون شامل کلیه دستگاه های الکترونیکی قابل حمل بوده، اما تجهیزات نصب شده روی اتومبیل از جمله سیستم جهت یابی یا navigation را شامل نمی شود.

چنانچه در حین رانندگی هر کار دیگری که سبب پرت شدن حواس بشود انجام بدهید و دچار سانحه بشوید یا آن را ایجاد کنید، با جریمه روبرو خواهید شد. بر اساس قوانین انتاریو، مبلغ جریمه بین 400 تا 2 هزار دلار به اضافه 6 ماه حبس و حداکثر دو سال تعلیق گواهینامه می باشد. شما همچنین با اتهام <رانندگی خطرناک> روبرو خواهید شد. در سال 2017، هشتاد و سه نفر در انتاریو در سوانح ناشی از رانندگی با حواس پرت، جان خود را از دست دادند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان