علم و دانش

آنچه باید درباره بیماری نقرس بدانید

شانون یون، متخصص کلینیک پا در تورنتو، در گفتگو با خبرنگار Global News، نقرس را نوعی آرتروز التهابی توصیف کرد که در اثر هایپراوریسمی (بالا بودن میزان اسید اوریک در خون) ایجاد می شود. 

دکتر یون می گوید: افزایش سطح اسید اوریک می تواند به ایجاد شدن رسوب کریستال در مفاصل و در نتیجه آرتروز حاد، التهاب، داغ شدن و قرمزی و همچنین تورم مفاصل آنها منجر شود. 

دکتر آسیا آبیبسی، پزشک متخصص پا (Podiatry) مستقر در اتاوا می گوید که اسید اوریک ترکیبی است که پس از مصرف برخی مواد غذایی و آشامیدنی های خاص در بدن ایجاد می شود. این مواد غذایی شامل گوشت قرمز، غذاهای دریایی و الکل می باشد. 

بیماری نقرس (Gout) اغلب به عنوان یک بیماری مردانه و بیماری افرادی که در مصرف الکل و گوشت قرمز زیاده روی می کنند، تلقی می شود. متاسفانه نرخ ابتلا به آن در حال افزایش می باشد. 

دکتر دبرا دی-تورینگتون، که با بخش روماتولوژی (فوق تخصص پزشکی داخلی و اطفال که به درمان بیماری های بافت همبند و استخوان ها توجه دارد) بیمارستان اسکابورو همکاری می کند، می افزاید که چاقی مفرط، مصرف الکل و رژیم غذایی ریسک ابتلا را افزایش می دهد. 

 

 

علت اصلی بیماری، هایپراوریسمی است که می تواند به دلایل مختلف رخ بدهد؛ از جمله رژیم غذایی، استعداد ژنتیکی، یا دفع ناقص اورات (نمک های اسید اوریک) توسط کلیه ها. 

هدف اصلی از درمان، فرونشاندن علائم یک حمله حاد می باشد. از طریق مصرف داروهای مختلف برای کاهش سطوح اسید اوریک می توان از تکرار حملات جلوگیری کرد. اعمال یخ به مدت 20 الی 30 دقیقه و چند مرتبه در روز باعث کاهش درد می شود. از جمله گزینه های موجود، داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی، کلشیسین و استروئیدها می باشند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

  • 9
  • 0